۵ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس فوری و خود باوری

افزایش اعتماد به نفس _ اعتماد به نفس فوری _ خود باوری

۵ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس فوری و خود باوری

اعتماد به نفس فوری 

مثلث اعتماد به نفس چیست ؟ در حقیقت اعتماد به نفس تقابلی است از این سه پدیده: باور , رفتار , احساس , اگرچه نقطه شروع اعتماد به نفس باورهای مثبت و پیش برنده است، هر یک از این سه، چون اضلاع یک مثلث بر دو ضلع دیگر اثر می‌گذارد. در واقع هر باور و طرز تفکر مثبت، رفتار مثبتی به دنبال می آوردو بروز این رفتار، احساس مثبت خاصی در شخص ایجاد می‌کند. این احساس مثبت آن باور اولیه را تقویت میکندو باورهای استوار، رفتارهای استوارتر و گسترده‌تری به دنبال دارند؛ که به نوبهٔ خود سبب به وجود آمدن احساسی خوب و عالی اند البته نباید نقش تصویر سازی ذهنی را نیز نادیده بگیریم.

اعتماد به نفس در مکاتب مادی و روانشناسی غرب به معنای خود اتکایی است؛ اما باید توجه داشت که نیروی جسمی و روانی هر انسانی محدود است و در نتیجه درجه امیدواری او نیز محدود است بر خلاف بینش الهی.

کسانی که از ایمان به خدا، بی بهره اند تا موقعی که در بن بست گرفتار نشده اند، مرد کار و فعالیت هستند، اما همین که در بن بست ها قرار گرفتند حالت یأس و نا امیدی به آنها دست می دهد و در چنین شرایطی اعتماد به نفس، نمی تواند روان آنها را از اظطراب و نگرانی حفظ کند.

 

بسیاری از افراد به طور دقیق معنی اعتماد به نفس را درک نکرده اند و گمان می کنند اینکه آن ها در کارهایشان موفق می شوند به معنی اعتماد به نفس است در صورتیکه اینگونه نیست و اعتماد به نفس این است که قبل از موفق شدن در کاری ما به خودمان ایمان داشته باشیم که حتما موفق می شویم. اگر ما خودمان را بشناسیم و نسبت به توانایی ها و نقاط ضعف خود آگاهی کامل داشته باشیم در این صورت ما اعتماد به نفس داریم. اگر اعتماد به نفس داشته باشیم و خودمان را همان گونه که واقعا هستیم قبول داشته باشیم و موفقیت ها و شکست های خودمان را دلیل قوت و ضعف خود ندانیم ،آن موقع است که نیرویی در خود به وجود آوردیم که هیچ چیز نمی توان بر آن غلبه کند. همیشه اعتماد به نفس از درون ما به وجود می آید زمانی که ما خودمان را باور داشته باشیم و به خومان تعهد داشته باشیم، در این صورت می توانیم تمام نیازها و خواسته های خود را برآورده کنیم.اما کسانی که به خدا ایمان و اعتماد دارند، هرگز دچار یآس نمی شونداعتماد به نفس یا خودباوری

 

انواع مختلف اعتماد به نفس

اگر ما بخواهیم اعتماد به نفس واقعی را در درون خود ایجاد کنیم باید انواع اعتماد به نفس را بشناسیم و سعی کنیم تمام آن ها را داشته باشیم

یکی از انواع اعتماد نفس، اعتماد به نفسی است که ما با وجود داشتن آن می توانیم به آرزوهایمان برسیم و در انجام دادن کارها توانایی داشته باشیم به این نوع اعتماد به نفس (اعتماد به نفس رفتاری) می گویند.

اگر ما بتوانیم احساسات و عواطف خود را در دست بگیریم و آن ها را به کنترل خود درآوریم و بدانیم از آن ها در چه زمان هایی استفاده کنیم، در این صورت ما دارای (اعتماد به نفس احساسی) هستیم.

نوع دیگری از اعتماد به نفس هست که مربوط به اعتقادات و معنویات می شود. در این نوع اعتماد به نفس ما به خدا و خالق هستی و آفرینش جهان ایمان می آوریم. این اعتقاد باعث می شود که ما به هدفمان از زندگی در این دنیا پی ببریم. این نوع اعتماد به نفس نیز (اعتماد به نفس معنوی) نام دارد.

حتماد بخوانید:  راز ناگفته تبدیل شدن به یک معامله گر ماهر

 

پیشنهاد میکنم چگونه ۷ راز از ۱۰ راز ثروتمند شدن در ایران را کشف کردم حتمابخوانید

 

هدف از داشتن اعتماد به نفس

هدف از داشتن اعتماد به نفس این است که در وجودمان قدرتی ایجاد کنیم که با داشتن آن دیگر نیازمند کمک کسی نشویم. البته باید حواسمان باشد که اعتماد به نفس داشتن با اینکه ما خود را بی نیاز از وجود خدا باشیم متضاد است. داشتن اعتماد به نفس نباید باعث شود که ما از وجود خدا غفلت کنیم بلکه هدف آن این است که ما توانایی ها و لیاقت های خود را بشناسیم و با استفاده از آن ها بهتر بندگی خدا را بکنیم و دستمان را جلوی کسی جز او دراز نکنیم.

 

اهمیت داشتن اعتماد به نفس

برای داشتن خودباوری باید از همان دوران کودکی آن را در خود پرورش دهیم، کودکان ما به اعتماد به نفس نیاز دارند تا با استفاده از آن بتوانند از همان ابتدا با مشکلاتشان کنار بیایند و راه خوشبختی را پیش بگیرند. علاوه بر اینکه باید جنبه های دینی و معنوی را در کودکی پرورش دهیم باید حرکات و رفتار آن ها را رهبری کنیم و آن ها را راهنمایی کنیم تا فضایل اخلاقی خوب را درک کنند و آن ها را در وجود خود رشد دهند تا در آینده افرادی مؤمن و دارای اعتماد به نفس باشند.

 

افزایش اعتماد به نفس فوری _ خود باوری _ انواع اعتماد به نفس _ افزایش اعتماد به نفس در 7 روز

 

ضرر و زیان های عدم اعتماد به نفس

اگر کودکان ما دارای عدم اعتماد به نفس باشند در آینده با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد. در صورت عدم اعتماد به نفس آن ها برای انجام دادن هر کاری نیازمند کمک دیگران خواهند بود و همیشه به کسی نیازخواهند داشت که به او تکیه کنند. آن ها نمی توانند خود واقعیشان باشند و همیشه در حد کمتر از سطح تواناییشان هستند به همین دلیل همیشه احساس کوچک بودن و حقارت می کنند. اینگونه افراد معمولا منزوی هستند و با دیگران معاشرت نمی کنند. آن ها همیشه احساس تنهایی می کنند و فکر می کنند دیگران آن ها را دوست ندارند و همیشه به نقاط ضعف خود فکر می کنند و این امر باعث افسردگی و بروز اختلالات عصبی در آن ها می شود


اما چرا این احساس مهم است و بر آن تاکید می شود ؟ چطور کمبود این حس را می توان جبران کرد؟
اعتماد به نفس حسی ذاتی نیست بلکه اکتسابی می باشد ، بعضی از افراد دارای اعتماد به نفس بالایی هستند که حتی در در سخت ترین شرایط نیز اعتماد به نفس دارند اما بر عکس افراد دیگری هستند که به شدت دچار کمبود اعتماد به نفس هستند و با کوچکترین حرفی دچار احساس پوچی می شوند .

 

چرا اعتماد به نفس مهم است :

افرادی که خود را باور ندارند، دائما احساس پوچی و بی مقداری دارند.کمبود اعتماد به نفس مانند یک مانع بزرگ در مسیر پیشرفت شما می باشد و دائما شما را به عقب سوق می دهد . این افراد به کارهایی که انجام می دهند باور ندارند به همین دلیل تمام کارهایشان با شکست مواجه می شوند .

به دلیل نا امیدی شدیدی که بر روح و افکار آنها حکم فرماست ، موقعیت های شان را به سادگی از دست می دهند .این افراد همیشه تصویر نامفهوم و گنگی از خود دارند و شناخت کاملی از خود و استعدادهایشان ندارند ،به همین دلیل برای پیدا کردن راه صحیح زندگی شان با مشکل روبرو می شوند .

حتماد بخوانید:  اگر شوهرتان مدام این ۶ جمله را می‌گوید، ازدواجتان در خطر است

حس اعتماد به نفس به شما اجازه می دهد آزاد و مقتدرانه تصمیم بگیرید و روابط بهتری را در زندگی اجتماعی و شخصی تان ایجاد کنید .

 

پیشنهاد میکنم  قدرت سوالات جادویی برای رسیدن به موفقیت حتمابخوانید

 

چطور حس اعتماد به نفس خود را تقویت کنیم ؟

شما باید به خود بقبولانید که هر شخص دارای شخصیتی متمایز از دیگران است ،بدین معنا که شما در این دنیا تک هستید .

افرادی که دچار کمبود اعتماد به نفس هستند مدام رنگ عوض می کنند .هنگامی که در کنار همسرشان هستند مشخصاتی که او دوست دارد از خود بروز می دهند، در کنار دوستانشان شخصیتی متفاوت از شخصیت همسرشان هستند و به همین ترتیب در سایر روابطشان .

شخصیت خود را حفظ کنید ، با تمام سلایق ، علایق و احساسات . خود را همان طور که هستید نشان دهید و رفتار کنید .تمام استعدادها ،توانایی ها و خصوصیات شخصیتیتان را بر روی یک کاغذ بنویسید این کار به شما اعتماد به نفس می دهد.

گاهی اوقات کمبود اعتماد به نفس ریشه در دوره ی کودکی و نوجوانی دارد و بخاطر توصیفات نادرست و منفی که از سایرین بخصوص نزدیکان خود شنیده اید .

 

۵ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس :

*قبول کنید که حس خود باوری تان کم است :

باور کنید که حس اعتماد به نفس تان کم است و برای حل این مشکل تلاش کنید .اگر شخصیت شما دارای خصوصیات توصیف شده در پاراگراف قبلی می باشد ، همین الان که در حال خواندن این مقاله هستید ، خود را از غرق شدن نجات دهید .

برای آغاز این کار از فعالیت های روزمره شروع کنید برای مثال در گفتگو ها و مکالمات روزمره تان تمرین کنید .

شخصیت واقعی تان را ابراز کنید :

اگر کسی شما را به راستی دوست داشته باشد به خاطر حسی که در کنار شما بودن پیدا می کند ، هم چنان به رابطه اش با شما ادامه می دهد اما اگر شخصی تنها شما را به این دلیل دوست داشته باشد که تمام صحبت های او را بدون هیچ چون و چرایی انجام میدهید ، در برابر او مانند یک ربات هستید و از خود هیچ گونه اراده ای نشان نمی دهید ، مسلما دوستی او واقعی نیست .

ابتدا این تمرین را در محیط خانواده خود انجام دهید ، به هنگام مصاحبت با والدین و خواهر و برادرتان ،هنگامی که از این تمرین سر بلند بیرون آمدید و آمادگی لازم را پیدا کردید این بار در میان اقوام و دوستانتان ، این کار را انجام دهید.

* در تمارینی که انجام می دهید خود را باور کنید و مطمئن باشید که مثمر ثمر واقع می شود در غیر این صورت در همان پله که هستید خواهید ماند .

در روابطی که دارید ، شخصیت واقعی تان را نمایش دهید و ماسک خود را کنار بگذارید ، تمام این تمارینی که انجام می دهید باعث تقویت اعتماد به نفس شما می شود پس آنها را با جدیت تمام انجام دهید.

* در مرحله ی بعدی شما باید استفاده از کلمه نه را یاد بگیرید :

 

شما قبلا و یا در حال حاضر اصلا از این کلمه استفاده نمی کردید . اما باید به مواردی که مورد علاقه شما نیست جواب منفی بدهید ، برای مثال اگر نامزدتان که به او علاقه دارید به شما پیشنهاد می دهد که به دیدن یک فیلم اکشن در سینما بروید در حالی که شما به فیلم های رمانتیک علاقه دارید و اصلا به فیلم های اکشن تمایلی ندارید ، عقیده خود را بیان کنید به جای این که آن را سرکوب کنید .

حتماد بخوانید:  اعتماد سازی در باورها گامی برای ایجاد ماشین پولساز

 

افزایش اعتماد به نفس فوری _ خود باوری _ انواع اعتماد به نفس _ افزایش اعتماد به نفس در 7 روز

* این جملات مهم را به خاطر بسپارید و مدام آنها را در طول روز تکرار کنید :

از صبح که بیدار می شوید تا شب هنگام که برای خواب آماده می شوید این جملات مثبت را تکرار کنید :

من می توانم بهترین باشم ، هر شخصی دارای توانایی های مخصوص می باشد ، من توانایی های لازم برای انجام این کار را دارم .شاید این جملات به نظر شما خنده دار و کلیشه ای برسند اما در طولانی مدت اثر فوق العاده ی آن را درک خواهید کرد.

اما قبل از اینکه این جملات را تکرار کنید باید احساسات منفی را از خودتان دور کنید و به تغییر اساسی در خود اعتقاد داشته باشید.

* به جای اینکه از مشکلات فرار کنید در برابر آنها ایستادگی کنید :

به جای اینکه از مشکلات فرار کنید در برابر آنها بایستید و موانع را از مسیر خود بردارید ، با اجرای تمام این تمارین گام به گام از حس کمبود اعتماد به نفس فاصله بگیرید و بر عکس سریعتر به خود باوری دست پیدا خواهید کرد.

 

پیشنهاد میکنم  چگونه با تغییر نگرش مغناطیس پول شوید حتمابخوانید

 

آیا ما با اعتماد به نفس متولد می شویم؟

بله،انسان با اعتماد به نفس متولد می شود،اگر دقت کرده باشیم می بینیم کودکان در راه رسیدن به آنچه می خواهند،بسیار مصمم هستند و سعی دارند بر محدودیت های خود غلبه کنند. پس اعتماد به نفس در وجودمان بوده و باید آنرا حفظ کنیم.

 

انسان ها باید سعی کند تا اعتماد به نفس وامید زیادی را در خود بوجود بیاورد و احساس ناامیدی و خود کم بینی و عدم توانایی در تمام موارد مخصوصاًنسبت به خوب فهمیدن و خوب درس خواندن را از دور نماید.
تمام انسانها از لحاظ حافظه یکسان هستند

 

روانشناسان ثابت کرده اند که تمام انسان ها از لحاظ حافظه یکسان می باشند و تفاوت آنها با یکدیگر در نحوه استفاده آنان از حافظه و نیروی تمرکز فکر است. کسانی که درس خواندند و زرنگ هستند، حافظه شان دقیقاً مانند کسانی است که درس نخوان و تنبل هستند، منتها دسته اول با بکار انداختن حافظه خود ، قدرت یاد آوری حافظه را تقویت می کنند ، بر خلاف دسته دوم که این کار را انجام نمی دهند و باعث راکد ماندن حافظه خویش میگردند .

هر انسانی باید به خود بقبو لاند که…

کسی که در مورد نیروی تمرکز فکر وقدرت حافظه اش احساس عدم توانایی می کند در اقل خودش این ضعف رادر خود بوجود آورده است.هر انسانی باید به خود بقبولاند که واقعاًدارای قدرت و توانایی تمرکز فکر می باشد،فقط باید آن را بکاربیندازد.

 

اطمینان به خود.

سعی کنید به خود اطمینان داشته باشید و بدین وسیله نیرووقوت لازم برای تحمل مشکلات وسختی هاو رسیدن به مقصد را در خود به وجود آورده وموفق وپیروز بشوید.

نتیجه اعتماد و اطمینان به نیروی حافظه

اعتماد و اطمینان به نیروی حافظه،باعث چندین برابر شدن نیروی حافظه انسان میشود.باید نسبت به یادگیری تمام درس هایک حالت توانایی پیدا کرده وبه قدرت فهم خود اعتماد پیدا کنیم و این باور را یه خود بقبولانیم که می توانیم درسی را حتی مشکل ترین درسها را به راحتی فرا بگیریم.

باید به این باور برسیم که ماهم میتوانیم هر مطلبی را که می خوانیم به راحتی حفظ کرده و مانند نوابغ و دانشمندان بزرگ از حافظه و قدرت فکر خود به نحو مطلوبی استفاده کنیم.

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

علاقه زیاد به بازاریابی و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی