تکنیک جریان حالت برای افزایش سرعت یادگیری

تکنیک جریان حالت _ افزایش سرعت یادگیری

تکنیک جریان حالت برای افزایش سرعت یادگیری

مهارت در تکنیک جریان حالت برای افزایش سرعت یادگیری شما 

 افزایش سرعت یادگیری شما با آموختن و  مهارت در تکنیک جریان حالت می تواند تا چندین برابرممکن میشود و میزان بهره وری و خلاقیت شما نیز بیشتر شده و به همان میزان موفقیت شما هم روز افزون میشود.اکثر ما این روزها به قدری سرمان شلوغ است که فرصتی برای یادگرفتن مهارت های جدید پیدا نمی کنیم.

افراد معروفی مانند اپرا وینفری و بیل گیتس از روشی به نام قانون ۵ ساعت استفاده می کنند و در هفته حداقل ۵ ساعت از زمان خود را به یادگرفتن موارد جدید اختصاص می دهند. در این مدت زمان کم نمی توان مطالب زیادی آموخت؛ اما تحقیقات نشان داده اند استفاده از تکنیکی به نام “جریان حالت” می تواند سرعت یادگیری را تا دو برابر افزایش دهد. تکنیک جریان حالت تکنیکی است که در آن صد درصد توان ذهنی انسان بر انجام یک کار متمرکز می‌ شود و درنتیجه میزان بهره وری، یادگیری و خلاقیت بالا می رود، اما چگونه می توانیم :

حتما بخوانید:ایده های جدید کسب و کار اینترنتی ۱۰ ایده میلیونی برای شما

تکنیک جریان حالت _ افزایش سرعت یادگیری

این تکنیک را در خودمان پرورش دهیم؟

۱- ریسک پذیر باشیم و شرایط سخت را انتخاب کنیم

اغلب ما از انجام دادن کارهایی که حتی ممکن است صدمه کمی به ما وارد کنند نیز احساس ناراحتی می کنیم؛ اما گاهی اوقات هرچقدر بیشتر در مورد موضوعی فکر ‌کنیم، انجام دادن آن سخت تر و غیرمحتمل تر به ‌نظر می رسد. به عنوان مثال، قبل از پرش با چتر نجات احساس ترس و خطر می کنیم و بارها از پریدن منصرف می شویم؛ اما به محض اینکه این کار را انجام دادیم، احساس راحتی می کنیم و می بینیم این کار آنقدر که فکر می کردیم، ترسناک نیست.

حتماد بخوانید:  چرا خود را با دیگران مقایسه می کنیم

۲- خارج از سطح مهارت های خود سرمایه گذاری کنیم

برای یاد گرفتن موضوعاتی که هیچ تجربه ای در مورد آنها نداریم، باید از مقادیر کم و سطوح اولیه شروع کنیم و بعد از فراگرفتن مقدمات اولیه، سطح یادگیری خود را بالا ببریم. به عنوان مثال اگر می خواهیم طراحی سایت با استفاده از کدنویسی یاد بگیریم و هیچ پیش‌ زمینه‌ ای در مورد آن نداریم، باید مدت زمان زیادی صرف یادگیری کنیم. به عبارت دیگر، زمانی که یک فعالیت برای ما ناآشنا باشد، مدتی طول می کشد تا بتوانیم سرعت یادگیری خود را افزایش دهیم و به تکنیک جریان حالت برسیم.

شانس ما برای آموختن تکنیک جریان حالت زمانی افزایش پیدا می کند که چالش ها و مهارت ها، بالاتر از حد متوسط باشند. اما این چالش ها نباید به‌ اندازه ای بالاتر باشند که اصلاً قادر به انجام آنها نباشیم.

۳- موارد جدید را امتحان کنیم

اگرچه مهارت داشتن درکاری و توانایی های پایه برای انجام دادن چالش ها مهم هستند؛ اما این چالش ها باید درعین حال هیجان انگیز و جدید باشند. ما معمولاً سراغ کارهای روتین میرویم و از انجام آنها هیجان زده نمی شویم؛ اما تحقیقات نشان داده اند که مغز ما در برابر تجربه های جدید نسبت به موارد قابل پیش بینی، واکنش بهتری نشان می دهد. بنابراین دنبال یادگرفتن مواردی باشیم که ما را هیجان زده می کنند؛ زیرا در چنین شرایطی شانس رسیدن به بالاترین میزان کارایی نیز افزایش پیدا می کند.

حتما بخوانید:۳ کلید جادویی موفقیت از یک کارآفرین موفق و جوان

منبع: سایت پرورش افکار

حتماد بخوانید:  راز قطعی موفقیت که توسط بریان تریسی فاش شد

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

علاقه زیاد به بازاریابی و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی