خانه / موفقیت فردی / راز های ناگفته ی عملکرد ضمیر ناخوداگاه
عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب

راز های ناگفته ی عملکرد ضمیر ناخوداگاه

عملکرد ضمیر ناخوداگاه

با استفاده از عملکرد ضمیر ناخوداگاه خود مي توانيد موفقيت، ثروت، شغل مناسب، خانه زيبا، ماشين دلخواه، و هر چيز ديگري را که فکرش را بکنيد به زندگي خود وارد کنيد. ميتوانيد جملات مثبت خود را به طور روزانه تکرار کنيد. زماني هم که آنها را تکرار مي کنيد، در ذهن خود به تصوير بکشيد تصویر سازی کنید و آنها راحس کرده و لذت ببريد.

زمانی که میخوای هدف جدیدی رو در زندگیت ایجاد کنی در صورتی که ناخودگاهت با خوداگاه تو هماهنگ نباشه ذهنت مانع شما میشه و تمام تلاش هایی که میکنی بیهوده است بنابراین قبل از تعیین اهداف زندگیت روی ناخوداگاه خودت کار کن …. آیا از قدرت ضمیر ناخوداگاه خبر داری واینکه چگونه ان را تقویت کنی تا اهدافت را به واقعیت تبدیل کند ؟

 حتما بخوانید : ۵ شاهراه عملی و ناب برای جذب پول و ثروت از طریق قانون جذب

ضمیر ناخودآگاه چگونه عمل میکند؟

چرا این‌قدر فاصله هست میان آنچه می‌گوییم و آنچه واقعاً هستیم و انجام می‌دهیم؟

چرا با آن‌چیزی که ادعا می‌کنیم این‌قدر فاصله داریم؟

چرا با آن تصویری که از خودمان در ذهنمان داریم، فاصله داریم؟

در حقیقت فاصله هست میان آنچه که ما انسان‌ها “می‍گوییم” و آنچه که “عمل می‌کنیم”.

واین امر البته دلیل هم دارد.

آیا شده تصمیم بگیرید ورزش کنید یا مواظب غذایتان باشید، یا اگر فلانی یک حرفی زد عصبانی نشوید و کنترل خود را ازدست ندهید؟

به احتمال زیاد پاسخ می‌دهید: “بارها!”.

بارها با خودتان تصمیم گرفته‌اید اما در عمل می‌بینید که نتوانسته‌اید آنگونه که با خود قرار گذارده بودید عمل کنید.

باز دوباره مثل قدیم عصبانی شُدید، مثل قدیم پرخاش می‌کنید یا مثل قدیم ساکت می‌شوید و حرفی نمی‌زنید و بعد هم پشیمان می‌شوید که چرا حرفتان را نزدید و شاید هم تعجب کنید چرا رفتارها و عملکردهایتان آن‌قدر که می‌خواهید در اختیار خودتان نیستند؟

زیباترین گفته در این مورد را “حافظ” در این بیت بیان می‌کند:

 دراندرون من خسته دل ندانم کیست؟    که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

بیت بالا جدایی “آگاه” از “ عملکرد ضمیر ناخوداگاه  ” رابه روشنی بیان می‌کند.

واقعاً درون ما چیزی هست که ما آگاهانه برآن کنترل نداریم و روی عملکرد آن تاثیر بگذاریم در روان‌شناسی به آن “ ضمیرناخوداگاه ” گفته می‌شود.

دربخش “ عملکرد ضمیر ناخوداگاه ” خیلی کارها انجام می‌شود که ما از آنها بی‌خبریم.

عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب _ ضمیر ناخوداگاه

رسیدن به اهدافتان را تجسم کنید

تا پنج دقیقه چشمان خود را ببندید و رسیدن به اهداف خود را در ذهنتان تجسم کنید. رسیدن به آنها چه احساسی خواهد داشت؟ چه شکلی خواهد بود؟ چه کسی در آن لحظه در کنار شما خواهد بود؟

مک کارتی می گوید: «قهرمانان المپیک به عنوان بخشی از آموزش هایشان از این روش استفاده می کنند. آنها خود را در حال پیروزی در مسابقه و شادی در کنار دیگر هم تیمی ها و اعضای خانواده شان تصور می کنند. شما هم اگر می خواهید پیروز شوید و به اهداف خود دست پیدا کنید، اول خود را در این حالت تجسم کنید».

 حتما بخوانید : جدید ترین روش تجسم خلاق چیست ؟


برای مثال:

الآن که شما درحال خواندن این کلمات هستید، ده‌ها و بلکه صدها محرک دیگر را هم‌زمان مغز شما دریافت می‌کند: صدای داخل کوچه، صدای بچه، بوی غذا از آشپزخانه، صدای تلویزیون همسایه و… مغزشما طوری برنامه‌ریزی شده که وقتی این محرک‌ها را دریافت می‌کند، اگر لازم باشد آن را به قسمت “آگاهتان” می‌فرستد و شما حداقل دو واکنش نشان می‌دهید؛ مثلا: در را می‌بندید، دنبال بچه می‌روید و…

درحالت دوم، خودِ مغز به‌طور خودکار (اتوماتیک) کاری در قبال محرک دریافت شده انجام می‌دهد بی‌آنکه شما از آن آگاهی داشته باشید.

درحال تماشای تلویزیون هستید و هم‌زمان احساس گرما می‌کنید؛ مغز شما بدون اینکه چیزی به شما بگوید، شروع به عرق کردن می‌کند. یا اگر سردتان شده باشد شروع می‌کند به جمع شدن، اگر پتویی دم دستتان است می‌کشید روی پایتان بدون اینکه متوجه باشید.

يک نمونه مناسب که مي توان در اين زمينه مطرح کرد، مثال همان کتري پر از آب در حال جوشيدن است. اگر دست شما يک مرتبه با کتري بسوزد در ذهن شما حک ميشود که کتري داغ بوده و مي تواند دست شما را بسوزاند و به شما آسيب وارد سازد. اگر يک چنين قابليتي را نداشتيم، آنوقت به تکرار اشتباهات خود ادامه ميداديم.

ضمير ناخودآگاه اين قابليت را دارد که در آن واحد کارهاي متفاوت را انجام داده و واکنش هاي بيشماري را بررسي کند. در عين حال شما مي توانيد راه برويد، تنفس کرده، و قلبتان ضربان خود را داشته باشد و … کليه اين وقايع در ذهن فرد ثبت مي شود.

لازم به ذکر است که ذهن انسان به صورت ۲۴ ساعته در حال فعاليت مي باشد، يکسره و بدون توقف و استراحت.

يکي ديگر از نمونه هاي بارز عملکرد ضمیر ناخوداگاه رانندگي است. زمانيکه شما در حال رانندگي هستيد، اصلاً به نحوه عملکرد خود فکر نمي کنيد و تمام اعمال خود را با فکر انجام نمي دهيد، بلکه همه کارها به صورت اتوماتيک وار انجام مي شوند، شما فقط رانندگي مي کني

“ عملکرد ضمیر ناخوداگاه ” کارش جز تسهیل زندگی و سرعت بخشیدن به مسیر زندگی چیز دیگری نیست.

به‌همین دلیل آدم‌های موفق، آدم‌هایی هستند که ناخوآگاهِ موفق دارند و آدم‌های ناموفق هم آدم‌هایی هستند که ناخودآگاهِ ناموفق دارند؛ یعنی ناخودآگاهشان اطلاعات را می‌گیرد ولی براساس برنامه‌ای که ازقبل به آن داده‌اند (و برنامه غلطی است) عمل می‌کند.

ضمیر ناخوداگاه _ عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب

قدرت ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشد که هیچ گاه برای دست یابی به رویاها و آرزوها دیر نیست. “هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می خواهید، دیر نیست.” جرج الیوت مغز انسان به دو قسمت تقسیم می گردد: خودآگاه و ناخودآگاه. شاید تا کنون بارها از زبان دانشمندان شنیده باشید که افراد تنها از ۱۰% ذهن خودآگاه خود استفاده مینمایند. باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ تر و نیرومند تر عمل می کند و در حدود ۹۰% دیگر از واکنش های ذهنی ما را نیز همین قسمت تحت کنترل خود دارد. آیا می دانید ممکن است در زندگی شما چه اتفاقاتی روی دهد اگر بتوانید به طور کامل از ضمیر ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید؟ بله می توانید از قدرت جادویی آن برای پیشبرد و ارتقای زندگی خود بهره بگیرید.

ما با قدرت و نيروي خاصي که در ضمير ناخودآگاهمان وجود دارد، پا به دنيا مي گذاريم. فقط بايد ياد بگيريم که چگونه مي توانيم تا بيشترين حد از آن استفاده نماييم .

قدرت ضمير ناخودآگاه خود را درک کنيد؛ اگر واقعاً قصد داريد که در زندگي خود به موفقيت و کاميابي دست پيدا کنيد، بايد بدانيد که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار مي کند و از خود واکنش نشان مي دهد. بايد به اين امر اعتقاد داشته باشد که هيچ گاه براي دست يابي به روياها و آرزوها دير نيست.

“هيچ گاه براي تبديل شدن به آن فردي که مي خواهيد، دير نيست.” جرج اليوت

 حتما بخوانید :تمرین تجسم خلاق و روش های استفاده آن از رویا تا واقعیت

برای دریافت کدهای تخفیف، هدایا، آموزش‌های اختصاصی و اخبار مهم، در خبرنامه ایمیلی عضو شوید

با موفقیت عضو شدید!

مطلب پیشنهادی

این تنها میانبر دنیای موفقیت را یادبگیرید و آنرا به هیچکس نگویید

میان بردنیای موفقیت را یادبگیرید و آنرا به هیچکس نگویید

تنها میانبر دنیای موفقیت را یادبگیرید و آنرا به هیچکس نگویید میهن مگ در مورد میانبر …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *