آموزش تصویر سازی ذهنی ۲ بعدی از استاد ژوزف مورفی

در حقیقت تصویر سازی ذهنی یکی از اساسی ترین استعدادها و قابلیت های فکر و ذهن میباشد. به گفته بهتر قدرت آن را دارد تا ایده های انسان را منعکس کند و بر قامت آن لباس مناسب بپوشاند و در پرده فضا آن را نمایش دهد. تصویر سازی ذهنی یا نیروی تخیل ابزار نیرومندی است که توسط هنرمندان، نویسندگان و شاعران و فیزیکدانان و مخترعان و دانشمندان بزرگ و غول های پول و سرمایه مورد بهره برداری قرار میگیرد و با همین نیرو ست که در ژرفای حقایق نفوذ می کند و قادر به مکاشفه رمز و راز طبیعت می گردند.

 

ناپلئون بناپارت گفته بود این نیروی تصویر سازی ذهنی است که بر دنیا حکمفرمایی میکند.

«هنری وارد بیچر» فیلسوف نامدار نیز در این باره اظهار داشته بود د روح بدون تخيل به رصد خانه بدون تلسکوپ می ماند،

 

 

» ساخت تصویر سازی ذهنی 

اگر قصد دارید که آرزوها و خواسته های خود را محقق گردانید تصویری روشن و کامل از آنها به ضمیر ناخودآگاه بدهید و حقیقت وجود آنها را احساس کنید. به این گونه است که نیروی لازم را برای تحقق آنها ایجاد خواهید کرد. آنچه را به عنوان حقیقت پذیرفته و اگر بدان پابند بوده و بدان ایمان داشته باشد، عاقبت روزی، شاهد برآورده شدن آن خواهید بود.

 

دکتر جزف مورفی - تصویر سازی ذهنی
روانشناس و نویسنده آمریکایی ایرلندی اصل

 

برای انکه یاد بگیرید چگونه یک تصویر ذهنی بسازیم ابتدا بگذارید برایتان مثالی بزنم تا با فرایند بیشتر اشنا شوید یک بازرگان موفق برایم می گفت که کارم را از یک حجره کوچک شروع کردم. ولی همیشه خود را در تصویر سازی ذهنی می دیدم که صاحب یک شرکت بزرگ شده ام و شعبه های شرکتم در تمام کشور فعالیت می کند. می گفت که صبح و شب و هر زمان که فرصتی می یافتم، خود را می دیدم که مالک کارخانه های عظیم و فروشگاه های زنجیرهای و آسمانخراش های رفیع شده ام. یقین داشتم که آن رویایی را که در ذهن می پرورم سرانجام آن را به چشم خواهم دید.

طولی نکشید که گشایشی در کارم پیدا شد و ناچار شدم از آن حجره به ساختمان بزرگ و جاداری نقل مکان کنم. آنگاه به تدریج چند شعبه نیز در گوشه و کنار شهر دایر کردم. براساس قانون جذب دوستان و آشنایان و همکاران و پرسنل و افرادی را به سوی خود جذب کردم که همه می خواستند در شکوفایی و رونق کارم سهیم و شریک باشند.

 

در این نموته بینیم که او به تصویر سازی ذهنی خود عمیقاً و صادقانه ایمان داشت و با نیروی خیال آنها را در پهنه ذهن پرورش داد تا بتواند آنها را به حقیقت مبدل گرداند و چنین نیز شده بود. تا جایی که او امروز صاحب یک شرکت بزرگ شده است .

وقتی که تمام دنیا یک صدا ندا در می دهند «این امر غیرممکن است و چنین کاری شدنی نیست. شخصی که اندیشه ای کنترل شده دارد و بر نیروی تصویر سازی ذهنی خویش مسلط است. یک تنه در برابر این همه ادعاها می ایستد و با قاطعیت میگوید نه، این طور نیست. این کار عملی و ممکن استا با استناد به مطالب فوق، هر کس میتواند نیروی تصویر سازی ذهنی خویش را با شادمانی و کامیابی و ثروت و نعمت و فراوانی سرشار سازد نه با فقر و ادیار و شکست و ناکامی و غم و اندوه.

 

این نکته که تمام اختراعات بشری از آتش گرفته تا الکتریسیته و رادیو تلویزیون و سوپرجت ها و سفینه ها و ماهواره ها و رادارها و جز اینها همگی نخست در مغز طراحی و ترسیم گشته اند و سپس به مرحله عینی تر رسیده اند. نه اینکه اندیشه که نیروی خاستگاه و گنجینه نامتناهی و بیکرانه ای است و از لایه ها و اعماق آن زیباترین و دلنشین ترین نواهای موسیقی و شعر و کلام و هنر و شعر و نقاشی به بیرون تراوش می کند تا عینی و مادی شود.

کافی است که فقط لحظه ای به شاهکارهای یک معمار و آرشیتکت خوشقریحه و نابغه و برجسته بنگرید. به عنوان مثال شهری را که ساخته، با ساختمانها و استخرها و میدان ها و گذرگاه ها و پارکها و غیره در نظر آورید. آیا هیچ تصور کرده اید که او با نیروی تصویر سازی ذهنی آن ها را در ذهن خود ترسیم و تصویر کرد. و سپس آن را به روی کاغذ آورده است.

حتما بخوانید: ۶ گام تا ثروتمند شدن [تبدیل رویا به پول] از ناپلئون هیل

» نیروی تخیل و کسب ثروت

در علم خیالپردازی، نخست باید نیروی تصویر سازی ذهنی خود را نظم و ترتیب و انضباط بدهید. مقصود آن است که این قدرت شگرف وجود را سرگردان و پراکنده نسازید و به حال خود رها نکنید. این را بدانید که با دانش آنچه را که ناب و خالص است برمیگزیند و با ناخالصی ها کاری ندارد.

 

آموزش تصویر سازی ذهنی _ تجسم _ تصویر سازی ذهنی چیست؟

 

مثالی میزنیم: اگر بخواهیم یک ماده خالص شیمیایی به دست آوریم، ابتدا می بایستی تمام مواد زاید و اضافی را از آن پاک کنیم و گندزدایی نماییم و به زبان ساده تر آشغال ها را از آن جداسازیم.

در دانش تصویر سازی نیز باید تمام ناخالصی های ذهنی را بزداییم و پاک کنیم و مثلاً هرگونه احساس کینه و نفرت ورشک و حسد و بخل و ترس و اضطراب و جز این ها را از دل دور کنیم. بعد تمام دقت خود را متوجه هدف ها و مقصودهای خود در زندگی نماییم و آنچه ما را از نیل به یک زندگی شاد و مرفه بازمی دارد از ذهن پاک کنیم.

 

به عبارت بهتر از لحاظ روحی در حقیقت خواسته ای خود متعهد شویم و واقعاً آنها را ببینیم که در عالم واقع نیز عینیت یافته اند و قابل رؤیت شده اند.

مثالی دیگر می آوریم: تاجری و یا کاسبی از محل کار به خانه برمیگردد. هنگامی که با خود تنها می شود افکار منفی به سرش هجوم میآورد. خود را ورشکسته میبیند و قفسه های مغازه و تجارتخانه اش را خالی تصور می کند و حساب بانکیش را در حد صفر مجسم می نماید و حتی فروشگاه را هم تعطیل میبیند.

راستی میتونید برای دیدن ويديوی «تصوير ذهنی يک برنده» باب پراکتور اینجا کلیک کنید.

 

با این وجود، کار و بارش همچنان سکه است و هیچ مشکلی ندارد. پس موضوع چیست؟

قضیه از این قرار است که در این تصویرسازی منفی حقیقت وجود ندارد و محو و مبهم است و دروغی است که از واقعیت به دور افتاده است. به گفته روشنتر، این هراس و وحشت اوست که در تخیل بیمارگونه او شکل گرفته است. چون نه شکستی در کار خواهد بود و نه حساب بانکیش ته کشیده و نه مغازه اش بسته خواهد شد. مشروط بر آنکه این و به صورت ایده ثابت نگاه ندارد.

این را هم بداند که اگر در فرستادن این قبیل تصاویر مداومت به خرج دهد هرچه دیده همان خواهد شد. او در انتخاب این دو پدیده شکست و یا موفقیت مختار است. مواظب باشد تصویر شکست را از ذهنش پاک نماید. از هم اکنون تصویرهای دلخواه خود را به ضمیر ناخودآگاه بدهید: تصویرهایی که آمیخته با ایده های شادی و تندرستی و کامیابی و ثروت و توانمندی و قدرت و آسایش باشد و این حقیقت را بپذیرید که شما هرچه در دل خواهید کرد و به عبارتی هر که زاده تخیلی خویش است. و این نیروی تصویر سازی ذهنی است که دنیای آدمی را میسازد و سامان میدهد

. به اصول و قواعد فکر احترام بگذارید و بدان اطمینان کنید تا برای شما نعمت و خیر و برکت به همراه آورد و آنگاه تمام ثروت ها و ثمرات و خوشی های آن راتجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سریع تر از آنچه فکر می کنید به پول و ثروت برسید.
همین الان ایمیل خود را وارد کنید تا بلافاصله
لینک دانلود برایتان ایمیل شود!
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link
مینی دوره جذب پول از بریان تریسی
شرکت رایگان در دوره
close-image