۸ گام طلایی از بی نقص ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی و تقویت حافظه در ایران

جزوه تکنیکهای تند خوانی وتقویت حافظه در ایران _ افزایش تمرکز حواس _ بی نقص ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی در ایران _ تکنیک های تندخوانی تمرکز ذهن _ تکنیک های تندخوانی تمرکز ذهن

۸ گام طلایی از بی نقص ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی و تقویت حافظه در ایران

در این جزوه تصمیم گرفتیم ۸ تا از بی نقص ترین تکنیکهای تند خوانی را ارائه دهیم .در ابتدا لازم است یک کتاب داستان کاملا ساده با لغات قابل فهم راانتخاب کنیدسپس تکنیکهای زیر را به دقت انجام دهید تا با روش های تند خوانی شاهد افزایش سرعت مطالعه خود باشید و از این مطالعه لذت ببرید: 

 

پیشنهاد میکنم دانلود فایل خود هیپنوتیزم موفقیت در کتنکور سراسری و امتحانات در ۲۰ روز حتمابخوانید

 

بی نقص ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی

 

گام اول تکنیکهای تندخوانی:

در اولین مرحله ابتدا کتاب را وارونه گرفته و انگشت خود را زیر کلمه بگذارید وعمل خط بری را انجام دهید.لازم نیست که مفهوم کلمات را درک کنید فقط با انگشت اشاره زیر کلمات حرکت کنیداین فرایند با سرعت آرام انجام شود و به مدت یک دقیقه انجام دهید.

 

گام دوم تکنیکهای تندخوانی:

در این مرحله صفحه کتاب را به سه قسمت تقسیم کنید کافیست با یک خط نازک صفحه این کار را انجام دهید.مانند مرحله بعدی انگشت را زیر کلمه قرار داده و هر خط از هر ستون را به مدت یک ثانیه نگاه کنید و عمل خط بری را انجام دهیدپس درواقع هر خط ۳ثانیه طول خواهد کشید.مانند مرحله قبل یک دقیقه طول بکشد ودر صورت اینکه وقت اضافه آوردید دوباره از اول تکرارکنید.این نکته را تاکید میکنم که هیچ اصراری به درک وفهم مطالب نداریم ولازم به ذکر است که کتاب وارونه نخواهد بود.

 

گام سوم تکنیکهای تندخوانی:

در این مرحله مانند مرحله قبل با این تفاوت که این بار صفحه را به دوقسمت تقسیم میکنیم و هر خط از هر صفحه را یک ثانیه مرور میکنیم

 

 

افزایش سرعت مطالعه _ ذجزوه تکنیکهای تند خوانی وتقویت حافظه در ایران _ افزایش تمرکز حواس _ بی نقص ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی در ایران _ تکنیک های تندخوانی تمرکز ذهن _ تکنیک های تندخوانی تمرکز ذهن

 

گام چهارم تکنیکهای تندخوانی:

در این مرحله بدون اینکه با کشیدن خطوط ستونی ایجاد کنیم هر سطر از صفحه را یک ثانیه مرور میکنیم .این تمرین را به مدت یک دقیقه انجام دهیدودر صورت تمام شدن صفحه دوباره تکرار کنید.در این مرحله هم مانند مراحل قبلی لازم نیست سعی در یاگیری مطالب داشته باشید.

 

گام جهارم تکنیکهای تندخوانی:

این مرحله مانند مرحله قبل میباشد با این تفاوت که هر دو خط را یک ثانیه مرور میکنیم و این مرحله مانند مراحل قبلی یک دقیقه طول میکشد .

پیشنهاد میکنم قدرت سوالات جادویی برای رسیدن به موفقیت حتمابخوانید

 

گام پنجم تکنیکهای تندخوانی:

مانند مراحل قبل بوده این بار هر سه سطر را یک ثانیه مرور کنید این تمرین را هم به مدت یک دقیقه انجام دهید.

 

گام ششم تکنیکهای تندخوانی:

این بار هر چهار سطر راظرف مدت یک ثانیه مرورکنیدویک دقیقه این کار را انجام دهید.

 

گام هفتم تکنیکهای تندخوانی :

هر پنج سطر از صفحه را در مدت یک ثانیه مرور کنید که در واقع باید سرعت مرورگر خود که همان انگشت اشاره تان می باشد را افزایش دهید.

 

گام هشتم تکنیکهای تندخوانی:

در این مرحله یک نقطه از یکی از سطرهای متن در نظر میگیریم و به مدت یک دقیقه عمل مرور کلمات را انجام میدهیم و در آخر متوجه می شویم که چند خط را در این مدت مرور کردیم .

نکته ی مهم در این گام های بالا اینست که هدف سریع دیدن کلمات است و اگر ذهنتان درگیر فهم و خواندن کلمات شد به سرعت از این حالت خارج شویدواین تمرینات که به تمرین خط بری شهرت دارند به طرز موثری در بالا بردن دقت تمرکز تندخوانی نقش دارد.کامل ترین جزوه تکنیکهای تند خوانی را مطالعه کنید.

 

پیشنهاد میکنم نکات طلایی برای موفقیت در کنکور حتمابخوانید

 

نتیجه

با تندخوانی می توانید از مطالعه ی خود بیشتر لذت ببرید و مطالعه ی موثرتری داشته باشید.

روش صحیح مطالعه به کارگیری تکنیک های تندخوانی است که اولین آن افزایش سرعت حرکت چشم می باشد که باعث جلوگیری از مکث های بیش از حد چشم می شود.این یکی از راه های افزایش تمرکز است.

 

منبع : mahanteymouri.ir

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

فردین حیدری

علاقه زیاد من به اصول موفقیت , قانون جذب و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی