۶راهکار برای تصمیم گیری بهتر در کسب وکار

اهمیت تصمیم گیری های تجاری

۶راهکار برای تصمیم گیری بهتر در کسب وکار

اهمیت تصمیم گیری درست در کسب وکار ،یکی از مهمترین فرآیند هایی است که در هر لحظه در زندگی شما وجود دارد.بعضی اوقات لازم است که تصمیمات کوچک،اما در پاره ای از اوقات باید تصمیمات بزرگ و سرنوشت ساز بگیرید.

هر شرایطی که اکنون در آن قرار دارید،نتیجه تصمیماتی است که در گذشته گرفته اید.اگر در وضعیت کسب وکارتان به درآمد مطلوب دست پیدا نکرده اید،اگر شرایط مالی شما هنوز به آن چیزی که مطلوب شما اشت نزدیک نشده است،تنها به دلیل انتخاب هایی است که در گذشته انجام داده اید.

هر چقدر شما بتوانید،تصمیم‌های درست را در لحظه مناسب اتخاذ کنید،‌نتیجه آن را در دست آوردهایی که بعدها به دست خواهید آورد ملاحظه می کنید.

 

 

اهمیت تصمیم گیری درست در کسب وکار

در این مقاله سعی شده است که به ۷راهکار برای کمک به اهمیت تصمیم گیری درست در کسب وکار اشاره شود.:

۱-از مشاوران استفاده کنید:

امروزه مشاوران مالی و کسب وکار، به دلیل اینکه با افرادی از حوزه های مختلف سر و کار دارند،می توانند کمک بسیار زیادی به شما در رشد مالی کنند.بطور مثال یک مشاور کسب وکار که به یک فروشگاه پوشاک مشاوره می دهد،می تواند از روش‌های بازاریابی آن فروشگاه در یک کسب وکار خانگی استفاده کند.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله چند ایده کسب‌وکار آنلاین که هیچ کسی به شما نمی گوید حتما بخوانید

 

 

۲-از یک دفترچه تصمیم گیری استفاده کنید:

داشتن یک دفترچه مخصوص برای تصمیم گیریری ،کمک بسیار زیادی به شما خواهد کرد.هر بار که قصد دارید یک انتخاب بزرگ در کسب وکار تان و یا امور مالی شخصی خود کنید،حتما با استفاده از یک دفترچه تمام گزینه های موجود را بنویسید و بعد بین آن ها انتخاب کنید.

 

 

۳-از بررسی نقاط ضعف و قوت استفاده کنید:

وقتی در تصمیم گیری با چند گزینه مواجه می شوید،مطمئن باشید که هر کدام از این گزینه ها،دارای نقطه ضعف و قوت است.به هر یک از این گزینه ها یک نمره بدهید و در نهایت گزینه ای که بالاترین نمره نقطه قوت وپائین ترین نقطه ضعف را کسب کرد،انتخاب کنید.

 

 

۴-نه عجله داشته باشید و نه صبر بیش از اندازه:

صبوری بودن،یکی از مشخصات بسیار بارز افراد موفق در کسب وکار این است که برای رسیدن به اهدافشان عجله نمی کنند،صبر می کنند تا درست در لحظه مناسب،خواسته های خود را به حقیقت برسانند،اما گاهی اوقات لازم است که ما به جای صبر و تعلل،سریع تصمیم بگیریم،در این لحظات هیچ صبری توصیه نمی شود.

 

 

۵-با فرض واقعیت های موجود تصمیم بگیرید:

خیلی از افراد،تصمیمات بزرگ خود را با توجه به اتفاقاتی که قرار است در آینده بیفتد،می گیرند.‌بطور مثال بسیار پیش آمده فردی که به او وعده داده شده،در ۶ماه آینده حقوق ودستمزدش افزایش پیدا می کند،با توجه به همین وعده خرید بسیار بزرگی انجام داده،و بسیار پیش می‌آید که شرایط ما در آینده چیزی نیست که انتظارش را داشته‌ایم.بنابراین بهتر است در هنگام تصمیم گیری به واقعیت های لحظه حال توجه شود.

 

پیشنهاد میکنم مقاله چگونه در اولین برخورد تاثیرگذار، جذاب و دوست داشتنی باشیم حتما بخوانید

 

۶-همیشه منطقی فکر نکنید:

برای گرفتن بعضی تصمیمات نیازی نیست که تمام چهارچوب ها را رعایت کنیم،گاهی ندایی از درون پیامی را به ما می‌رساند.بهتر است در پاره‌ای از اوقات به این ندا گوش کنیم و جلو برویم.

منبع : سایت ثروت سازان

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

فردین حیدری

علاقه زیاد من به اصول موفقیت , قانون جذب و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی