راز های ناگفته ی عملکرد ضمیر ناخوداگاه

عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب

راز های ناگفته ی عملکرد ضمیر ناخوداگاه

با استفاده از عملکرد ضمیر ناخوداگاه خود می توانید موفقیت، ثروت، شغل مناسب، خانه زیبا، ماشین دلخواه، و هر چیز دیگری را که فکرش را بکنید به زندگی خود وارد کنید. میتوانید جملات مثبت خود را به طور روزانه تکرار کنید. زمانی هم که آنها را تکرار می کنید، در ذهن خود به تصویر بکشید تصویر سازی کنید و آنها راحس کرده و لذت ببرید.

زمانی که میخوای هدف جدیدی رو در زندگیت ایجاد کنی در صورتی که ناخودگاهت با خوداگاه تو هماهنگ نباشه ذهنت مانع شما میشه و تمام تلاش هایی که میکنی بیهوده است بنابراین قبل از تعیین اهداف زندگیت روی ناخوداگاه خودت کار کن …. آیا از قدرت ضمیر ناخوداگاه خبر داری واینکه چگونه ان را تقویت کنی تا اهدافت را به واقعیت تبدیل کند ؟

عملکرد ضمیر ناخوداگاه

ضمیر ناخودآگاه چگونه عمل میکند؟

چرا این‌قدر فاصله هست میان آنچه می‌گوییم و آنچه واقعاً هستیم و انجام می‌دهیم؟

چرا با آن‌چیزی که ادعا می‌کنیم این‌قدر فاصله داریم؟

چرا با آن تصویری که از خودمان در ذهنمان داریم، فاصله داریم؟

در حقیقت فاصله هست میان آنچه که ما انسان‌ها “می‍گوییم” و آنچه که “عمل می‌کنیم”.

واین امر البته دلیل هم دارد.

آیا شده تصمیم بگیرید ورزش کنید یا مواظب غذایتان باشید، یا اگر فلانی یک حرفی زد عصبانی نشوید و کنترل خود را ازدست ندهید؟

به احتمال زیاد پاسخ می‌دهید: “بارها!”.

 

 

پیشنهاد می کنم مقاله ۵ شاهراه عملی و ناب برای جذب پول و ثروت از طریق قانون جذب را بخوانید.

 

 

بارها با خودتان تصمیم گرفته‌اید اما در عمل می‌بینید که نتوانسته‌اید آنگونه که با خود قرار گذارده بودید عمل کنید.

باز دوباره مثل قدیم عصبانی شُدید، مثل قدیم پرخاش می‌کنید یا مثل قدیم ساکت می‌شوید و حرفی نمی‌زنید و بعد هم پشیمان می‌شوید که چرا حرفتان را نزدید و شاید هم تعجب کنید چرا رفتارها و عملکردهایتان آن‌قدر که می‌خواهید در اختیار خودتان نیستند؟

زیباترین گفته در این مورد را “حافظ” در این بیت بیان می‌کند:

 دراندرون من خسته دل ندانم کیست؟    که من خموشم و او در فغان و در غوغاست

بیت بالا جدایی “آگاه” از “ عملکرد ضمیر ناخوداگاه  ” رابه روشنی بیان می‌کند.

واقعاً درون ما چیزی هست که ما آگاهانه برآن کنترل نداریم و روی عملکرد آن تاثیر بگذاریم در روان‌شناسی به آن “ ضمیرناخوداگاه ” گفته می‌شود.

دربخش “ عملکرد ضمیر ناخوداگاه ” خیلی کارها انجام می‌شود که ما از آنها بی‌خبریم.

 

عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب _ ضمیر ناخوداگاه

رسیدن به اهدافتان را تجسم کنید

تا پنج دقیقه چشمان خود را ببندید و رسیدن به اهداف خود را در ذهنتان تجسم کنید. رسیدن به آنها چه احساسی خواهد داشت؟ چه شکلی خواهد بود؟ چه کسی در آن لحظه در کنار شما خواهد بود؟

مک کارتی می گوید: «قهرمانان المپیک به عنوان بخشی از آموزش هایشان از این روش استفاده می کنند. آنها خود را در حال پیروزی در مسابقه و شادی در کنار دیگر هم تیمی ها و اعضای خانواده شان تصور می کنند. شما هم اگر می خواهید پیروز شوید و به اهداف خود دست پیدا کنید، اول خود را در این حالت تجسم کنید».

 


پیشنهاد می کنم مقاله جدید ترین روش تجسم خلاق 
را بخوانید.

 

 


برای مثال:

الآن که شما درحال خواندن این کلمات هستید، ده‌ها و بلکه صدها محرک دیگر را هم‌زمان مغز شما دریافت می‌کند: صدای داخل کوچه، صدای بچه، بوی غذا از آشپزخانه، صدای تلویزیون همسایه و… مغزشما طوری برنامه‌ریزی شده که وقتی این محرک‌ها را دریافت می‌کند، اگر لازم باشد آن را به قسمت “آگاهتان” می‌فرستد و شما حداقل دو واکنش نشان می‌دهید؛ مثلا: در را می‌بندید، دنبال بچه می‌روید و…

درحالت دوم، خودِ مغز به‌طور خودکار (اتوماتیک) کاری در قبال محرک دریافت شده انجام می‌دهد بی‌آنکه شما از آن آگاهی داشته باشید.

درحال تماشای تلویزیون هستید و هم‌زمان احساس گرما می‌کنید؛ مغز شما بدون اینکه چیزی به شما بگوید، شروع به عرق کردن می‌کند. یا اگر سردتان شده باشد شروع می‌کند به جمع شدن، اگر پتویی دم دستتان است می‌کشید روی پایتان بدون اینکه متوجه باشید.

 

یک نمونه مناسب که می توان در این زمینه مطرح کرد، مثال همان کتری پر از آب در حال جوشیدن است. اگر دست شما یک مرتبه با کتری بسوزد در ذهن شما حک میشود که کتری داغ بوده و می تواند دست شما را بسوزاند و به شما آسیب وارد سازد. اگر یک چنین قابلیتی را نداشتیم، آنوقت به تکرار اشتباهات خود ادامه میدادیم.

ضمیر ناخودآگاه این قابلیت را دارد که در آن واحد کارهای متفاوت را انجام داده و واکنش های بیشماری را بررسی کند. در عین حال شما می توانید راه بروید، تنفس کرده، و قلبتان ضربان خود را داشته باشد و … کلیه این وقایع در ذهن فرد ثبت می شود.

 

 

لازم به ذکر است که ذهن انسان به صورت ۲۴ ساعته در حال فعالیت می باشد، یکسره و بدون توقف و استراحت.

یکی دیگر از نمونه های بارز عملکرد ضمیر ناخوداگاه رانندگی است. زمانیکه شما در حال رانندگی هستید، اصلاً به نحوه عملکرد خود فکر نمی کنید و تمام اعمال خود را با فکر انجام نمی دهید، بلکه همه کارها به صورت اتوماتیک وار انجام می شوند، شما فقط رانندگی می کنی

“ عملکرد ضمیر ناخوداگاه ” کارش جز تسهیل زندگی و سرعت بخشیدن به مسیر زندگی چیز دیگری نیست.

به‌همین دلیل آدم‌های موفق، آدم‌هایی هستند که ناخوآگاهِ موفق دارند و آدم‌های ناموفق هم آدم‌هایی هستند که ناخودآگاهِ ناموفق دارند؛ یعنی ناخودآگاهشان اطلاعات را می‌گیرد ولی براساس برنامه‌ای که ازقبل به آن داده‌اند (و برنامه غلطی است) عمل می‌کند.

عملکرد ضمیر ناخوداگاه _ قانون جذب _ ضمیر ناخوداگاه

 

قدرت ضمیر ناخودآگاه

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشد که هیچ گاه برای دست یابی به رویاها و آرزوها دیر نیست. “هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می خواهید، دیر نیست.” جرج الیوت مغز انسان به دو قسمت تقسیم می گردد: خودآگاه و ناخودآگاه. شاید تا کنون بارها از زبان دانشمندان شنیده باشید که افراد تنها از ۱۰% ذهن خودآگاه خود استفاده مینمایند. باید توجه داشت که ضمیر ناخودآگاه بسیار بزرگ تر و نیرومند تر عمل می کند و در حدود ۹۰% دیگر از واکنش های ذهنی ما را نیز همین قسمت تحت کنترل خود دارد. آیا می دانید ممکن است در زندگی شما چه اتفاقاتی روی دهد اگر بتوانید به طور کامل از ضمیر ناخودآگاه ذهن خود استفاده کنید؟ بله می توانید از قدرت جادویی آن برای پیشبرد و ارتقای زندگی خود بهره بگیرید.

 

 


پیشنهاد می کنم مقاله تمرین تجسم خلاق و روش های استفاده آن از رویا تا واقعیت 
را بخوانید.

 

 

ما با قدرت و نیروی خاصی که در ضمیر ناخودآگاهمان وجود دارد، پا به دنیا می گذاریم. فقط باید یاد بگیریم که چگونه می توانیم تا بیشترین حد از آن استفاده نماییم .

قدرت ضمیر ناخودآگاه خود را درک کنید؛ اگر واقعاً قصد دارید که در زندگی خود به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنید، باید بدانید که ذهن ناخودآگاهتان به چه صورت کار می کند و از خود واکنش نشان می دهد. باید به این امر اعتقاد داشته باشد که هیچ گاه برای دست یابی به رویاها و آرزوها دیر نیست.

“هیچ گاه برای تبدیل شدن به آن فردی که می خواهید، دیر نیست.” جرج الیوت

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

فردین حیدری

علاقه زیاد من به اصول موفقیت , قانون جذب و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی