۵ روش ضربتی راه های غلبه بر شکست

شکست _ غلبه بر ترس از شکست _ ترس‌

۵ روش ضربتی راه های غلبه بر شکست

در این مقاله میخواهم راه های غلبه بر شکست با شما دوستان و همراهان سایت نایاب نت حرف بزنم . شکست “درد” دارد. دست کم تجربه‌ ی آزاردهنده‌ ای است، چیزی که بسیاری از ما تمام تلاش‌ مان را می‌ کنیم تا با آن روبه‌ رو نشویم. گاهی تأثیرات یک شکست می‌ تواند تا مدت‌ های طولانی باقی بماند و در ذهن ما، رد پایش را به جا بگذارد و یک مانع ذهنی ایجاد کند که باعث شود در سال‌ های بعدی زندگی، به سختی بتوانیم بر آن غلبه کنیم. اما باید راه‌ هایی را نیز برای غلبه بر شکست یاد بگیریم. پس با ما همراه باشید. اما شکست برای موفقیت هم لازم است!

وقتی شکست می‌ خوریم، معمولاً به فکر فرو می‌ رویم، به دنبال معنای جدیدی برای زندگی‌ مان می‌ گردیم و جواب‌ ها و راه‌ حل‌ های ممکن و بالقوه را برای رسیدن به اهداف‌ مان بررسی و کشف می‌ کنیم. در حقیقت، شکست بخشی ضروری از مسیر رسیدن به اهداف‌ مان است. شکست، به عنوان نوری هدایت‌ کننده در زندگی عمل می‌ کند و مانند آب و خاک که فرساینده‌ های مهربان طبیعت هستند‌، آب‌ دیده‌ مان می‌ کند و نقش مهمی در بهبود تک‌ تک فعل و انفعالات بعدی و جریان زندگی‌ مان دارد.یک ضرب‌ المثل ژاپنی می‌ گوید: “اگر هفت بار زمین خوردی، برای هشتمین بار برخیز.”

 

 

راههای غلبه بر شکست  , چگونه شکست را شکست دهم؟

اما هر چقدر هم که در مورد اهمیت شکست در زندگی دلیل و برهان بیاوریم، در مواجهه با آن، آنقدر درگیر ناراحتی‌ هایش هستیم که به سختی می‌ توانیم منفعتی در آن ببینیم. وقتی تمام آن چیزی که از شکست می‌ بینیم و درک می‌ کنیم، درد و شکنجه است، غلبه بر شکست برای رسیدن به اهداف و آرزوها دشوار می‌ شود.

 

 

پیشنهاد می کنم مقاله یک نقشه عظیم و اجرایی برای بدست آوردن یک صد میلیون تومان را بخوانید.

 

 

من هم شکست‌ های بسیار بدی را تجربه‌ کرده‌ ام و می‌ دانم تا چه اندازه دردناک و آزاردهنده است و همه چیز را تحت تأثیر قرار می‌ دهد. مطمئناً شکست، ردپاهایش را در زندگی‌ ام به جا گذاشت، و این به سادگی ماندن اثر یک زخم عمیق نبود. التیام آثار شکست‌ هایم خیلی طول کشید، اما در آن میان، به فهم و درک مهمی رسیدم، تقریباً همان چیزی که سایر افراد هم بعد از شکست به آن پی‌ می‌ برند.

این را هم فهمیدم که راه‌ های زیادی برای غلبه بر شکست و رسیدن به اهداف‌ مان وجود دارد. اما همه‌ ی این راه‌ ها نیازمند ایجاد یک تحول اساسی در طرزفکر هستند. لازم است به زندگی با نگاه خاصی بنگریم و افکارمان را در جهت درستی هدایت کنیم و بذر موفقیت را بکاریم تا در آینده محصولش را برداشت کنیم.

در اینجا ۵ راههای غلبه بر شکست به شما توصیه می‌ کنیم که می‌ توانید به اهداف‌ تان برسید.

 

 راه های غلبه بر شکست _ موفقیت

چگونه بر شکست غلبه کنم؟

۱- باور کنیم که هیچ‌ چیز ارزشمندی، آسان به دست نمی‌ آید

برای غلبه بر شکست باور کنیم که هیچ ارزشمندی آسان به دست نمی‌ آید.

ما آدم‌ ها در دنیای امروز دوست داریم فوراً به نتیجه برسیم و راضی شویم؛ چیزهایی را می‌ خواهیم و فوراً هم می‌ خواهیم! وقتی می‌ توانیم هر چیزی را که می‌ طلبیم بدون معطلی به دست بیاوریم، چرا باید صبر کنیم؟ از فست‌ فودها گرفته تا دسترسی به اینترنت پرسرعت، باعث شده ناشکیبایی و عدم تحمل‌ ما برای هر چیزی روز به روز بیشتر شود، بنابراین عجیب نیست که شکست تا این اندازه آزارمان دهد.

ما آنقدر به گرفتن نتایج فوری عادت کرده‌ ایم که درک نمی‌ کنیم برای رسیدن به هدفی قابل توجه و چشمگیر، تا چه حد کار و تلاش و پشتکار لازم است. به مقصد رسیدن زمان‌‌ بَر است، اما طی این زمان و همان‌ طور که مسیر رسیدن به هدف را طی می‌ کنیم، شخصیت‌ مان ساخته می‌ شود و به شناخت‌ های جدید دست می‌ یابیم، حتی شاید معنای عمیق‌ تری در زندگیمان کشف کنیم.

 

 

۲- از آدم‌ های منفی‌ باف دوری کنیم، زیرا آنها با تمام توانشان آماده‌‌ ی سرزنش ما هستند

از روشهای غلبه بر شکست این است که از آدم‌ های منفی‌ باف دوری کنیم.

ذهن انسان برای دور ماندن از درد و ناراحتی، بی‌ وقفه کار می‌ کند و خستگی‌ ناپذیر است و در واقع هر کاری می‌ کند تا از هر نوع دردی در هر اندازه‌ ای که هست جلوگیری کند. بخشی از رنج و عذاب شکست، مربوط به افراد دیگری است که به ما می‌ گویند: «من به تو می‌ گویم که چنین است» یا «تو باید به حرف من گوش می‌ دادی» و «وقتی در اوج موفقیت بودی، بهترین کار این بود که کنار بکشی». منفی‌ باف‌ ها همیشه با تمام توانشان در اطرافمان هستند تا از دید خودشان از ما انتقاد کنند. اما ما به آنها گوش ندهیم. حرف ها و غُر زدن‌ هایشان را نشنیده بگیریم تا بتوانیم به شکست‌ مان به چشم یک تجربه‌ ی ارزشمند نگاه کنیم. سرمان گرم خودمان باشد و از تماس با این افراد دوری کنیم. فقط این را بدانیم که همیشه کسانی هستند که از شکست‌ ها و عدم موفقیت‌ ما خوشحال شوند، اما دوستان واقعی هم داریم که پیروزی‌ هایمان را جشن می‌ گیرند و با تشویق‌ هایشان به ما انگیزه می‌ دهند تا به هدف‌ هایمان برسیم. بهتر است روی تکنیک‌ های مثبت اندیشی بیشتر کار کنیم.

 


پیشنهاد می کنم مقاله قانون جذب کائنات و ۷ راز ناگفته 
را بخوانید.

 

 

۳- موفقیت نشانه‌ هایی دارد؛ در هر فراز و نشیبی دنبال این نشانه‌ ها بگردید

برای غلبه بر شکست دنبال نشانه‌ های موفقیت بگردید.

هرچند شکست می‌ تواند دشوار باشد، اما زمان خوبی برای جست‌ و جوی نشانه‌ هاست، زیرا موفقیت سرنخ‌ هایی دارد. دنبال‌ شان بگردیم تا پیدایشان کنیم. در هر زمینه‌ ای که تلاش می‌ کنیم و هر هدفی که داریم، دنبال کسانی بگردیم که موفقیت‌ هایشان، الگوی ماست. سپس جست‌ و جو کنیم تا کلیدها را پیدا کنیم. این افراد موفق چه کرده‌ اند؟ چقدر طول کشیده است تا به مقصدشان برسند؟ چند بار شکست خورده‌ اند؟

مردم معمولاً باور نمی‌ کنند که بیشتر افراد موفق، بارها و بارها شکست خورده‌ اند، اما قابل توجه‌ ترین وجه تمایزشان این است که هرگز دست از تلاش برنداشته‌ اند. این، بزرگ‌ ترین تفاوت افراد موفق با افراد ناموفق است. موفق‌ ترین‌ ها، روحیه‌ ی سرسختی در تسلیم‌ ناپذیری و پشتکار دارند.

 

 

۴- به شکست مانند یک فرصت نگاه کنیم تا بر ترس‌ هایمان غلبه کنیم

برای غلبه بر شکست بر ترس‌ مان از شکست غلبه کنیم.

گاهی وقت‌ ها، شکست به خودی‌ خود دلیل ترس افراد نیست؛ بلکه این ترس از شکست است که آنها را از اقدام باز می‌ دارد. غلبه بر شکست، فرصتی است تا ترس‌ هایمان را کنار بزنیم؛ فرصتی برای چیره شدن بر میل درونی که می‌ گوید: فرار کن و در گوشه‌ ای با خودت تنها باش.

الگوی درد – لذت (pain-pleasure paradigm)، کاملاً واقعیت دارد. ما همیشه برای اجتناب از ناراحتی و درد، بیشتر تلاش می‌ کنیم تا برای به دست آوردن خوشی و لذت. اما اگر بتوانیم این درک و تمایل را تعدیل کنیم و برای رسیدن به اهداف‌ خود بر ترس‌ هایمان غلبه کنیم، یک دگرگونی و تحول روی خواهد داد؛ یک احساس شگفت‌ انگیز و باورنکردنی که نتیجه‌ ی این تغییر بوده و تجربه‌ ای است پرارزش که مسیر رسیدن به اهداف را برای تمام عمر، هموار می‌ کند.

 

راه های غلبه بر شکست _ موفقیت

 

 

۵- از شکست به عنوان تجربه‌ ای آموزنده استفاده کنیم

برای غلبه بر شکست به آن به عنوان فرصتی برای تجربه و آموختن نگاه کنیم(از شکست تا موفقیت).

شکست باید فرصتی باشد تا از اشتباهات‌ مان درس بگیریم و تجربه کسب کنیم. اگر بتوانیم از این دانش و تجربه بهره ببریم، مهارت کسب کنیم و رو به جلو حرکت کنیم، اتفاقات شگرفی روی خواهند داد. ما از راه‌ های مختلفی می‌ توانیم از شکست‌ هایمان درس بگیریم، اما لازمه‌ اش این است که به شکست و عدم پیروزی‌ مان بی‌ طرفانه و واقع‌ بینانه بنگریم؛ درست مانند کسی که از بیرون به ماجرا نگاه می‌ کند.

از خودمان بپرسیم چرا شکست خوردیم؟ کجای کارمان اشتباه بود؟ چه اقدام متفاوت دیگری می‌ توانستیم انجام دهیم؟ آیا ایراد از برنامه‌ مان بوده است؟ آیا به این دلیل شکست خورده‌ ایم که از مورد مهمی غفلت کرده‌ ایم؟ آیا عادت بدی داریم که ممکن است باعث شکستمان شده باشد؟ نگاه‌ مان کاملاً واقع‌ بینانه باشد تا از اتفاقی که افتاده است درس بگیریم و از این عبرت و آگاهی برای ارتقای خودمان و تلاش دوباره استفاده کنیم. مطمئن باشیم تا زمانی که دست از کار و تلاش برنداریم، می‌ توانیم بر شکست غلبه کنیم و به آرمانمان برسیم.

احتمال شکست‌خوردن، در میان افرادی که به یک موفقیت دست یافته اند نیز وجود دارد چرا که این افراد پس از بدست آوردن موفقیت، یا تنبلی می‌کنند و یا سعی لازم و کافی را  برای ادامه دار شدن موفقیتشان، نبه عمل نمی‌آورند.

 

پیشنهاد می کنم مقاله با این ۷ راز فکری جزوه افراد ثروتمند و موفق شوید را بخوانید.

 

برای تغییر شرایط فعلی می بایست دایره ی فکری خود را تغییر دهیم. برای رسیدن به موفقیت و غلبه بر شکست باید نهال موفقیت را در ذهن خود بکاریم. ایده ی موفقیت باید در ذهنمان متولد شود، و قصد و نیت رسیدن به آن را در ذهن خود پرورش دهیم. باید باردار موفقیت شویم.

 

شکست حقیقی عادت به تسلیم شدن است. این در حالی است که عدم توانایی در ایجاد ایده های نو و اتخاذ تصمیم های جدید به عنوان بزرگترین مانع در راه رسیدن به موفقیت محسوب می شود.

تنها با اشتیاق و ایمان است که می توانیم خود را به نیروی پافشاری تجهیز کنیم. با ایمان است که می توان قانون جذب را احضار کرد و در این حالت است که سفر ما به سمت موفقیت تحقق می یابد.

منبع: huffingtonpost

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

فردین حیدری

علاقه زیاد من به اصول موفقیت , قانون جذب و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی