۸ تکنیک رویایی برای مدیریت زمان در ۵ دقیقه

روز خود را چگونه شروع می‌کنید؟ بیشتر کارشناسان از تکنیک های مدیریت زمان و مهارت های مدیریت زمان می‌گویند که بهتر است کارهای فردای‌تان را از شب قبل بر روی برگه‌ی کاغذی یادداشت کنید.به عقیده‌ی آنان وقتی این لیست در هنگام شب قبل از خواب نوشته شود موثرتر است. زیرا این لیست در هنگام خواب ضمیرناخودآگاه شما را درگیر خود می‌کند و هنگامی که شما از خواب برمی‌خیزید آمادگی بهتری برای انجام‌دادن کارهای‌تان طبق لیست دارید.

 

 

 

۸ تکنیک رویایی برای مدیریت زمان


۱- پرسش‌های کلیدی

۱- انجام‌دادن چه کاری بالاترین ارزش را برایم به همراه خواهد داشت؟

۲- چه‌کاری را من و تنها من می‌توانم به‌خوبی از عهده‌اش بربیایم که نتیجه‌اش بسیار متفاوت از دیگران است؟

۳- من بابت چه‌چیزی حقوق و دستمزد دریافت می‌کنم؟(اگر شما یک کارمند هستید)

با جواب‌دادن به این سوالات می‌توانید تمام کارهایی را که نیاز دارید انجام دهید شناسایی کنید که به نوبه‌ی خود بهره‌وری شما افزایش خواهد داد.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ۶ ایده جدید برای شروع درآمدزایی از تلگرام حتما بخوانید

 

 

۲- ارزش‌ها

تصمیم بگیرید که چه‌چیزی برای شما و به چه منظور مهم است. اطمینان حاصل کنید که ارزش‌های‌تان با کارتان در تضاد نیست. اگر انرژی‌ شما صرف نگرانی‌های‌تان در هنگام کار شود، سبب می‌شود که توانایی‌های‌تان هم نزول کنند.

 

 

۳- نتایج

هر عمل یک نتیجه‌ای به همراه خواهد داشت، خواه خوب و یا بد. در نظر بگیرید که با انجام‌دادن یک کار چه پاداشی را بدست خواهید آورد. بعد از اینکه متوجه پاداش انجام‌دادن یک عمل گشتید، نتایج آن را با عواقب انجام‌ندادنش بررسی کنید. این بررسی باعث می‌شود که به آسانی متوجه شوید که چه کاری بالاترین ارزش را برای شما بوجود خواهد آورد.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله چگونه در عرض ۳ دقیقه برنامه ریزی کنیم؟ حتما بخوانید

 

 

8 تکنیک رویایی برای مدیریت زمان

 

 

۴-قانون پارتو

ویلفردو پارتو مهندس قرن نوزدهم، استدلالی ارائه داد مبنی بر اینکه ۲۰ درصد از کارهای شما ۸۰ درصد نتایج را برای‌ تان به همراه خواهد داشت. زمانی که می‌خواهید به اهمیت یک کار پی ببرید از خود این سوال را بپرسید که آیا آن کار جزو ۲۰ درصدی است که بیشترین نتایج را به ارمغان می‌آورد.

 

 

۵-ضرورت در مقابل اهمیت

یک تماس تلفنی غیرمنتطره و یا یک ملاقات‌ سرزده ممکن است کاری فوری به حساب بیایند، اما نتایج ناشی از آن ممکن است در درازمدت هیچ اهمیتی نداشته باشند.

فوری به نوعی دگر گرا است یعنی بیشتر اوقات توسط افراد دیگر برای ما بوجود می‌آیند. کارهای مهم خود هدایت‌گر هستند و عالی‌ترین ارزش‌ها را برای شما دارند.

 

 

۶-قدم محدودکننده

ایستادن در جایی بین شما و چیزی که می‌خواهید بدستش بیاورید به نظر کارشناسان مدیریت زمان قدم محدودکننده نامیده می‌شود. در اصل می‌توان گفت که آن یک تنگنا است که مشخص می‌کند شما چقدر سریع می‌توانید به اهداف خود برسید. شناسایی این گام و تمرکزکردن فقط روی این قدم برای به انجام رساندنش بسیار مهم است.

 

 

۷-برنامه و طرحی نوشته شد

لیست اهداف، کارها و وظایف، زمانی که نوشته نشوند هیچ کمکی به شما نخواهند کرد. نوشتن طرح‌تان روی کاغذ، یک هدف به ظاهر دست‌نیافتنی را در هم می‌شکند و برای شما امکان‌پذیر می‌کند. نوشتن باعث بوجود‌آمدن اتصالی طولانی مدت بین دست و مغزتان می‌شود و شما را برای عمل‌کردن به آن هدف آماده‌تر می‌کند. هنگامی که شما آن را ننویسید، یک هدف مبهم خواهد ماند اما از زمانی که شما اهداف‌تان را بنویسید و حتی ویرایش‌اش کنید، اهداف برای‌‌تان بسیار واضح‌تر و دست‌یافتنی‌تر می‌شود.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله جدید ترین روش کسب درآمد از اینترنت به سبک کلیک کن و پول بگیر حتما بخوانید

 

 

۸-تجسم‌ کردن

خود را درحال انجام‌دادن کاری که نیاز دارید به پایان برسانید مشاهده کنید. تجسم‌کردن به ضمیرناخود‌آگاه آموزش می‌دهد که تنها روی انجام‌دادن کارهای خواسته شده تمرکز کند. به عنوان مثال شما می‌خواهید هرروز صبح را با ورزش کردن شروع کنید، از شب قبل خود را هنگامی که در حال ورزش کردن هستید تجسم کنید و این کار را با تمام جزئیاتش انجام دهید. این تجسم‌کردن ذهن شما را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد و باعث می‌شود که حتی قبل از اینکه آلارم ساعت بیداری شما به صدا در بیاید، شما بصورت خودکار بیدار شوید.

به یاد داشته باشید که شما یک برنده هستید و در طول مسیری که برای دست‌یابی به اهداف‌تان دارید این طرز تفکر به شما برای رسیدن به تمام اهداف‌تان کمک خواهد کرد.


منبع : healthcrownteam.com

فردین حیدریفردین حیدری

علاقه زیاد من به کسب و کار اینترنتی , قانون جذب و اصول موفقیت باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دانلود رایگان دوره ی امپراطور جذب پول و ثروت فوری
کلیک کنید