چهار گام ناب برای ایجاد یک رابطه موفق

چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم

آیا مدت زیادی است که در یک رابطه موفق قرار گرفته اید؟

آیا از رابطه ای که در آن قرار دارید لذت می برید و از آن رضایت کافی دارید؟

نظر شریک زندگی شما در این باره چیست؟

آیا در این مورد باهم اتفاق نظر دارید؟

آیا در زندگی به دنبال راهی برای دستیابی به عشق و علاقه ی بیشتر هستید؟

یا هم اکنون به دنبال شرکت زندگی خود هستید؟

همراهان همیشگی سایت نایاب نت، در این مقاله می توانید به پاسخ تمام سوالات خود برسید. با ما همراه باشید.

 

 

ساختن یک رابطه ی استثنایی

قبل از شروع هر چیز باید به این نکته اشاره کرد که وارد شدن به یک رابطه و یا ازدواج کردن کار بسیار آسانی است. اما تداوم آن رابطه آن هم توأم با عشق، علاقه و صمیمت که هرروز زندگی را برای شما بهتر از قبل کند و لذت آرامش را به شما بچشاند کار چندان آسانی نبوده بلکه فوق العاده سخت می باشد. زیرا این گونه نیست که هر شخصی پس از ازدواج رابطه ی خیلی گرمی داشته باشد و از زندگی در کنار شریک خود لذت ببرد.

نکته مورد توجه این است که برای دستیابی به یک رابطه موفق قطعا باید آموزش ببینید. در این مورد قوانینی وجود دارد که باید به صورت اصولی به آن ها عمل نمایید تا به نتیجه دلخواه برسید. باید کتاب بخوانید، از مشاوران کمک بگیرید و یا حتی در دوره های مربوطه شرکت کنید. به بیان دیگر برای رابطه ی خود باید هزینه کنید و زمان اختصاص دهید.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله چرا نمی توانم همسر ایده‌آل خود را جذب کنم؟  را حتما ببینید

 

 

پس باید دقت کنید زمانی که ازدواج می کنید و وارد یک رابطه جدی می شوید، هیچ وقت فکر نکنید که به پایان راه رسیده اید و به موفقیت بزرگی دست یافته اید. درواقع این تازه اول راه است و زمان یادگیری شما آغاز شده است. مانند به دنیا آوردن فرزند، شاید در ابتدا این کار ساده به نظر برسد ولی بعد از مدتی خواهید دید که مسئولیت شما چندین برابر شده است، به گونه ای که تا زمان به بلوغ رسیدن و حتی بعد از آن برای تربیت فرزند باید زمان بگذارید.

 

 

دستیابی به عشق,رابطه عاشقانه,شروع یک رابطه موفق

 

 

گام های یک رابطه موفق

گام اول – به قسمت های مثبت رابطه ی خود توجه کنید

بهتر است برای گام اول اسمی را در نظر بگیریم تا بهتر در ذهن شما باقی بماند. اگر تا به حال به پروژکتورهای فیلم برداری دقت کرده باشید خواهید دید که نور زیادی را از خودشان ساطع می کنند. شما باید در رابطه دقیقا این گونه باشید و نور فراوانی از خود ساطع کنید. یعنی به گونه ای که اگر در قسمت های مختلف زندگی که ما آن را پازل زندگی می نامیم، هفت قسمت آن به هم ریخته و خراب شده بود، شما باید آن سه قسمت سالم و به هم پیوسته را ببینید و تنها به آن توجه کنید. هر موضوعی که در زندگی می خواهید با شریک زندگی تان مطرح کنید، در مورد آن سه قسمت سالم باشد نه در مورد ایرادات و مشکلات زندگی!

 

در زندگی هر واژه ای را که لازم می دانید جهت قدردانی به کار ببرید. این واژها مانند چسبی قسمت های مختلف زندگی تان را به هم خواهد چسباند. اگر ابتدا به خوبی های شریک زندگی خود فکر کرده باشید خواهید توانست تمام قسمت های زندگی خود را بسازید. ابتدا سعی کنید به قسمت های مثبت زندگی خود فکر کنید. این را بدانید فکر کردن به قسمت های ناخوشایند زندگی دردی را دوا نخواهد کرد.
اگر سال های زیادی است که با همسر خود زندگی می کنید بهتر است این دیدگاه را کنار بگذارید که از ما گذشته است و نمی شود خیلی چیزها را درست کرد. همین حالا می توانید تصمیم بگیرید که رابطه خود را به صورت معجزه آسا بهبود بخشید و خودتان را شگفت زده کنید.

 

از امروز می توانید صداقت را در زندگی خود پایه گذاری کنید. چون شما تصمیم گرفته اید به بهترین تصویر از خودتان در یک زندگی موفق تبدیل شوید و این مهم نیست که دو یا حتی بیست سال از رابطه تان می گذرد. مهم این است که هدف شما بهبود یک زندگی و دستیابی به عشق بیشتر است.

 

چگونه در یک رابطه موفق باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم

گام دوم – سعی کنید یک شنونده خوب باشید

یکی از نکاتی که همیشه در هر رابطه ای باید به آن توجه کنید این است که شنونده خوبی باشید. اصولا خانم ها بیشتر از هر چیز نیازمند آن هستند که در زندگی موردتوجه قرار بگیرند و بتوانند حرف های خود را با شریک زندگی خود مطرح کنند. درواقع این یکی از وظایف مهم آقایان است که بتوانند این نیاز بزرگ را در رابطه ی خود برآورده کنند. البته خانم ها هم باید این نکته را رعایت کنند که گاهی باید حتی بیشتر از آقایان شنونده باشند تا بتوانند به رابطه ی خود گرمی ببخشند.

 

حتی یک روانشناس موفق هم باید ابتدا حرف های طرف مقابل را به خوبی گوش دهد تا به احساسات طرف خود پی ببرد. شما هم به همسر و شریک زندگی خود گوش کنید، تا بداند به حرف های او احترام می گذارید نه این که نظرات خود را پشت سر هم بیان کنید.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله  چگونه قانون جذب برای ازدواج سریع و جذب فرد مورد علاقه‌ی‌ مان استفاده کنیم؟  را حتما ببینید

 

 

اگر روزانه یک ربع به حرف های شریک زندگی خود گوش دهید، قطعا باید پس از مدتی منتظر نتایج شگفت انگیزی در رابطه خود باشید. مطمئن باشید این روش واقعا معجزه می کند.

چگونه در یک رابطه موفق باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم

 

گام سوم – به رابطه خود استراحت دهید

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشت و پیشنهاد می کنیم که حتما به آن توجه کنید، استراحت دادن به رابطه است.

رابطه هم مانند هر چیز دیگری بعد از مدتی درگیر خستگی خواهد شد و شما نمی توانید همیشه به یک منوال ادامه دهید. در حقیقت بهتر است بعد از یک مدت زمان طولانی، یک مدت کوتاه از هم دور باشید، تا به قول قدیمی ها قدر هم دیگر را بهتر بدانید. با این روش بسیاری از موارد به راحتی می تواند تغییر کند. درواقع شما با این کار رابطه ی خود را نوسازی خواهید کرد.

 

از نظر برخی کارشناسان، در زندگی بهتر است دو نفر مدتی از هم دور باشند. به این دلیل که وقتی دوباره با یکدیگر برخورد می کنند حرف هایی برای گفتن داشته باشند و حداقل اتفاقات جدیدی را برای یکدیگر تعریف کنند.

خیلی از افراد تصور می کنند زمانی که تمام روزها کنار همسر خود باشند، این اتفاق بسیاری خوبی است ولی غافل از آن هستند که همین مورد می تواند زمینه ساز مشکلاتی بسیاری شود. بنابراین در فواصل زمانی مختلف به رابطه ی خود استراحت دهید.

 

 

چگونه در یک رابطه موفق باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم,چگونه یک رابطه موفق داشته باشیم

 

 

گام چهارم – به وظایف خود به درستی عمل کنید

مهم ترین نکته ای که باید به آن عمل کرد این است که هر شخصی باید در رابطه به وظیفه ی خود عمل کند. ممکن است این پرسش را در ذهن شما شکل گیرد که وظیفه ی شما چیست؟

در زندگی مشترک وظیفه شما دوست داشتن و عشق ورزیدن است. باید بتوانید این وظیفه را به بهترین شکل به انجام برسانید. شاید بخواهید از افرادی الگوبرداری کنید که به ظاهر یکدگیر را دوست دارند و به یکدیگر عشق می ورزند. ولی این به هیچ وجه روش مناسبی نیست. شاید خیلی از آن ها از لحاظ مالی بسیار ثروتمند باشند، حتی برای تولد همسرشان چند صد میلیون هزینه کنند ولی در عین حال از رابطه ی خود رضایت نداشته باشند.

 

شما باید بدانید که رابطه ی موفق به هیچ وجه یک تجارت نیست که با مبلغی بتوانید آن را خریداری کنید. شاید با هزینه کردن مبلغی بتوانید طرف مقابل را خوشحال کنید، ولی هرگز نمی توانید به علاقه و صمیمیت در آن رابطه دست پیدا کنید.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله اگر شوهرتان مدام این ۶ جمله را می‌گوید، ازدواجتان در خطر است را حتما ببینید

 

 

شما باید در ابتدا نیازهای طرف مقابل را شناسایی کرده، به آن ها پاسخ دهید و احترام بگذارید. شما باید زمان خود را برای شناخت شریک زندگی خود صرف کنید و تک تک جزئیات احساسات او را بفهمید و بررسی کنید. در این صورت است که به طور واقعی می توانید وظیفه ی خود را در قبال او انجام دهید.

 

امیدواریم با مطالعه این مقاله و عمل به آن بتوانید در رابطه ی خود موفق تر از گذشته عمل کرده و آرامش حقیقی را به خود و شریک زندگی خود هدیه کنید، و به خوشبخت ترین زوج دنیا تبدیل شوید.

فردین حیدریفردین حیدری

علاقه زیاد من به کسب و کار اینترنتی , قانون جذب و اصول موفقیت باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دانلود رایگان دوره ی امپراطور جذب پول و ثروت فوری
کلیک کنید