هوش مالی روشی شگفت انگیز برای ثروتمند شدن

اهمیت هوش مالی در زندگی

پول یکی از مهم ترین مسائل زندگی است، پس باید همواره تلاش کنیم هوش مالی خود را بالا ببریم تا به موفقیت در زندگی فردی دست پیدا کنیم. مشکل افراد ثروتمند پول زیاد و مشکل افراد بی پول نداشتن پول کافی است.

در حالت کلی مشکلات افراد بی پول عبارتند از:

نداشتن پول کافی

بالا بودن مخارج زندگی

استفاده کردن از پس انداز برای حل مشکل کمبود پول

ترس از فقر و نداری

عدم بهره مندی از پول و سرمایه ی کافی در زمان بازنشستگی

گرفتن تصمیمات اشتباه در زندگی

و اما مشکلات افراد پولدار عبارتند از:

برخورداری از پول و ثروت زیاد

ندانستن ارزش پول و عدم استفاده ی درست از آن

نیاز دائمی به محافظت از پول و سرمایه

تربیت فرزندان بی فکر و تنبل به خاطر در اختیار گذاشتن پول زیاد به آن ها

نیاز به توصیه ها و پیشنهاد‌هایی برای استفاده از پول

پرداخت مالیات های سنگین

داشتن برنامه ای مشخص برای وصیت نامه و مشخص کردن انحصار وراثت

دوستان عزیز سایت نایاب نت شما جزو کدام دسته قرار دارید؟! آیا شما هم با تمام مشکلاتی که گفته شد روبه رو هستید؟!

 

پیشنهاد میکنم مقاله بهترین راهکارها برای کسب ثروت را حتما بخوانید

 

 

 

افراد بی پول , افراد ثروتمند , ثروتمند شدن , هوش مالی

حل مشکلات مالی با راه حل های نامناسب

یادگیری و آموزش در سنین پایین ارتباط زیادی با پولداری و بی پولی شما ندارد. اغلب مردم اعتقاد دارند که اگر به اندازه ی کافی پول داشته باشند، دیگر هیچ مشکلی در زندگی نخواهند داشت و به موفقیت فردی در زندگی می رسند. اما تحقیقات ثابت کرده که افراد با ثروت و سرمایه های فراوان دارای مشکلاتی به مراتب بزرگ تر از افراد بی پول یا به بیان دیگر فقیر دارند.

 

دنیا مانند یک مسابقه است که شما با پاسخ درست می توانید برنده شوید. اگر شما قادر باشید در طول زندگی به مشکلات و سوالاتتان پاسخ درست بدهید، می توانید برنده شوید و به موفقیت فردی در زندگی برسید. همه ی ما بارها شاهد بوده ایم که افراد بی پول با یک ایده و سرمایه گاری درست توانسته اند زندگی خود را متحول کنند و به پول و سرمایه ی زیادی برسند. در مقابل افراد دیگری را هم دیده ایم که داخل کاخ ها زندگی می کردند اما به خاطر عدم هوش مالی و تصمیمات درست اکنون در یک خانه ی کوچک اجاره ای زندگی می کنند و تمام سرمایه و دارایی خود را از دست داده اند.

 

تمام این ها را گفتیم که بدانی پول به تنهایی حلال مشکلات شما نیست. چندین سال پیش برخی از دولت ها تصمیم گرفتند برای کاهش میزان فقر در جامعه به شهروندان نیازمند و کم درآمد وام بدهند تا آن ها در مقابل مشکلات مالی یاری دهند، اما این موضوع باعث شد افرادی بهانه خوبی پیدا کنند و دست از تلاش بردارند، و در انتظار وام های دولتی بنشینند؛ در نتیجه این سیستم غلط افراد نیازمند بیشتر شدند.

 

پس از گذشت مدتی دیدگاه ها تغییر کرد. افراد در تلاش بودند تا ساعت کاری خود را بیشتر کنند، ولی هیچ پول و بهره ای وجود نداشت. به همین دلیل افراد زیادی بیشتر از قبل در بدهی و مشکلات مالی فرو رفتند و نیازهای شدیدی به پول پیدا کردند. آموزش هم به تنهایی نمی تواند مردم را آگاه کند. چون اکنون دنیا از افراد آموزش دیده ی بی پول پر شده است. شغل و کار هم نمی تواند مشکلی را به طور جدی حل کند، چون افراد زیادی هستند که به سختی کار می کنند تا زنده بمانند. ولی حتی قدرت ندارند که زندگی خود را کنترل کنند؛ به همین دلیل خانواده، سلامتی و خیلی چیزهای دیگر را از دست می دهند و هرگز به موفقیت فردی در زندگی دست پیدا نمی کنند.

با چه چیزی می توان مشکلات مالی را حل کرد؟!

هوش مالی! داشتن هوش مالی تنها چیزی است که می تواند مشکلات مالی شما را حل کند. به بیان ساده تر هوش مالی بخشی از هوش شماست که قادر است موضوعات مربوط به مسائل مالی را شناسایی نموده، سپس آن ها را رفع نماید.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله بدون هیچ گونه سرمایه چگونه پولدار شویم؟ (۱۰۰%تضمینی وعملی) را حتما بخوانید

 

 

نمونه هایی از مشکلات مالی افراد:

درآمد من کافی نیست

بدهی های زیادی دارم

ماشینم خراب شده ولی برای تعمیر آن هیچ پولی ندارم

نمی توانم خانه ای برای زندگی بخرم

بیت میلیون تومان سرمایه دارم. باید چگونه از آن استفاده کنم؟!

هیچ پس اندازی برای دوران بازنشستگی ام ندارم.

فرزندم در دانشگاه قبول شده است، ولی من هیچ پولی برای خرج تحصیل او ندارم.

شغلم را دوست ندارم و از آن راضی نیستم اما نمی توانم آن را رها کنم، چون در غیر این صورت آن را هم از دست می دهم و بیکار می شوم.

برای سلامتی ام به درمان و عمل جراحی نیاز دارم، اما پول آن را ندارم.

اهمیت هوش مالی در زندگی

بله دوستان عزیز، این ها بخشی از مشکلات مالی افراد پیرامون ما بود که روزانه با آن ها مواجه هستند. هوش مالی قادر است تمام این مشکلات را برطرف کند و شما را به موفقیت فردی در زندگی نزدیک کند. اگر در طول زندگی هوش مالی شما به اندازه ی کافی بالا نباشد، تمام مشکلاتتان تا پایان عمر حل نشده باقی می ماند و هرگز از بین نمی رود.

 

 

حل مشکلات مالی , مهم ترین مسائل زندگی, موفقیت در زندگی فردی

حل مشکلات مالی شما را باهوش تر می کند

دوستان عزیز سایت نایاب نت با حل مشکلات مالی، هوش مالی شما هم افزایش پیدا می کند. زمانی که هوش مالی شما بالاتر می رود، ثروتمندتر می شوید و به موفقیت فردی در زندگی خواهید رسید. ولی اگر قادر نباشید مشکلات مالی خود را حل کنید، فقیرتر و نیازمندتر از قبل خواهید شد و مشکلات شما هم روز به روز بزرگ تر و خطرناک تر از قبل می شوند. بنابراین اگر قصد دارید مشکلات مالی خود را حل نمایید باید خود را به یک حلال تبدیل کنید در غیر این صورت هرگز ثروتمند و پولدار نخواهید شد.

 

زندگی شبیه بازی دومینو است، اگر فقط یک قطعه را به اشتباه تکان بدهید، تمام قطعه ها پشت هم می افتند و به همین شکل زندگی تان نابود خواهد شد. اغلب افراد زمانی که با مشکل مالی مواجه می شوند، اصلا به حل آن فکر نمی کنند، و حاضر می شوند آن را تحمل کنند! آن ها خیلی راحت آن مشکل را نادیده می گیرند مثلا قرضی که خیلی اندک است را پرداخت نمی کنند.

 

احساس نگرانی و پریشانی خاطر آن ها هر روز بیشتر می شود. حجم سنگین قرض ها و بدهی ها باعث می شود که حتی نتوانند به یک مسافرت خانوادگی بروند و دمی در کنار خانواده اوقات خوشی داشته باشند. همین جور روزگار آن ها سپری می شود تا این که یک مشکل ساده به مشکلات بزرگی تبدیل می شود که آن ها را به ورطه ی نابودی می کشاند. در واقع عدم آشنایی با هوش مالی و روش های افزایش و تقویت آن باعث می شود که این افراد نتوانند مشکلات مالی خود را حل کنند.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله آیا کسب درامد میلیونی از اینترنت امکان پذیر است؟ را حتما بخوانید

 

» ۳ درس ساده اما پولساز با افزایش هوش مالی

رابرت کیوساکی، در کتاب جدیدش با عنوانِ «شانس دوم : پول شما، زندگی شما، دنیای ما» یکبار دیگر به اهمیت هوش مالی اشاره میکند و می نویسد :

«زمانی که میخواهید ثروتمند شوید، نیاز دارید بدانید چه رفتاری با پول نشان دهید.
پول مانند سگ دست آموزتان است،
اگر بتوانید رفتار صحیحی با او نشان دهید، هر زمانی که برایش تکه چوبی پرت کنید خیلی سریع میرود و آنرا برایتان می آورد… پول هم دقیقا همینطور کار میکند.»

و در ادامه می نویسد :

«اگر بتوانید مفهوم جریان مالی، سرمایه و بدهی را بدانید،
شانس شما برای ثروتمند شدن به طرز عجیبی افزایش پیدا میکند.
دلیلِ اینکه اکثر افراد مشکلات مالی دارند و هرگز نمیتوانند از گردآب بدهی خارج شوند
عدم آگاهی از این ۳ مفهوم ساده است؛ آنها جریان پولی زیادی در خروجی
و جریان پولی کمی در ورودی دارند»

 

» هوش مالی، برای پایه ۳ مفهوم ساده زیر شکل میگیرد:

۱) سرمایه: چیزی که پول در جیبتان می گذارد.

سرمایه فقط املاک و مستغلات نیستند. سرمایه میتواند کسب و کار شما هم باشد، چون هر ماه پول وارد حساب شما میکند. هرچیزی که قیمتش بروز باشد و به مرور زمان ارزش آن کاسته نشود سرمایه است.

سرمایه خوب، سرمایه ای است که هم ارزشش ثابت بماند و هم برای شما پول تولید کند : مانند اجاره ملک، کسب و کار، سرمایه گذاری و …

 

۲) بدهی: چیزی که پول از جیبتان کم میکند.

بدهی تمام چیزهایی است که در زندگی دارید و برای شما خرج هستند تا درآمد.
مثلا ماشین گرانقیمت شما، برای شما بدهی است، زیرا باعث میشود هر ماه مبلغی پول از حساب شما بابتِ آن خرج شود بدون آنکه پولی از آن درآمد داشته باشید.

مثال های دیگری از بدهی، خانه ای است که در آن سکونت دارید و فکر میکنید یک سرمایه است.
خانه شما تا زمانی که شما در آن زندگی میکنید، یک بدهی است زیرا هر ماه پولی را از حساب بانکی تان خارج میکند و خرج میکند.

 

افراد بی پول , افراد ثروتمند , ثروتمند شدن , هوش مالی

۳)جریان مالی: دقیقا تعیین کننده و متمایز کننده سرمایه و بدهی است

جریان مالی، مسیر بیرون رفت یا ورود پول از یا به حسابتان است. پول از کجا وارد حساب شما میشود؟ به چه مقدار؟ چطور از آن خارج میشود؟ کجا خرج میشود؟ و …

همانطور که نقطه مقابل سرمایه، بدهی است؛ نقطه مقابل جریان مالی، حقوق سر ماه است !

حقوق ماه به ماه (زندگی کارمندی) فقط یک بسته پولی است که وارد زندگی میشود و فقط مانند نقطه گذاری، به جای ادامه چرخه جریان مالی است.

متاسفانه آموزش های سنتی مردم را آماده ثروتمند شدن نمیکند، زیرا مدرسه تماما بر روی میزان حقوق سر ماه، پس انداز و کارمندی تمرکز دارد در صورتی که افراد ثروتمند، امیدشان بدست آوردن یک مبلغ پولی مقطعی نیست (حقوق ماهیانه) بلکه خلقِ یک جریانِ پولی است.

 

شاید این ۳ مفهوم به نظرتان سخت و غیر قابل درک و یا به شدت ساده و بدیهی باشند.
در هر صورت فقط آنها را بخوانید و از این به بعد هر زمانی خواستید پول خرج کنید و کالایی بخرید، از خودتان بپرسید، آیا خرید این میتواند باعث افزایش جریان پولی ام شود؟ یا فقط باعث کاهش آن خواهد شد؟ به همین سادگی تحولاتی در نحوه خرج کردن و افزایش جریان پولی در زندگی تان خواهید شد

 

سخن پایانی

تمام این موارد را گفتیم تا بدانید مشکلات مالی اگر حل نشوند، برای همیشه روی زندگی شما سایه می اندازند و هرگونه لذت و خوشی را از شما سلب می کنند. برای نجات از چنین شرایطی باید هوش مالی خود را بالا ببرید و در جهت تقویت آن تلاش کنید، این گونه باهوش تر می شوید و می توانید حتی مشکلات مالی بزرگ تری را مدیریت و حل کنید. این را بدانید که هرچه بیشتر مشکلات مالی تان را حل کنید، ثروتمندتر خواهید شد و در نهایت به موفقیت فردی در زندگی دست خواهید یافت.

فردین حیدریفردین حیدری

علاقه زیاد من به کسب و کار اینترنتی , قانون جذب و اصول موفقیت باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*