۱۰ نکته حرفه ای برای داشتن زندگی هدفمند بدون تلاش

زندگی هدفمند

۱۰ نکته حرفه ای برای داشتن زندگی هدفمند بدون تلاش

زندگی هدفمند یعنی برای زندگی خود هدف هایی را تعیین کنید و با برنامه ریزی مناسب از تمام نیروی خود برای رسیدن به هدف ها استفاده کنید. وقتی از زندگی با برنامه ریزی سخن به میان می آید مقصود زندگی هدفمند است. چرا که اگر زندگی هدفمند نباشد دستخوش شانس و اقبال می شود.در ادامه یاد میگیرید چگونه در زندگی هدف داشته باشیم ، چگونه هدف تعیین کنیم و زندگی هدفمندی با اهداف عالی برای خود ایجاد کنیم.

 

 

آیا شما کنترل زندگیتان در دستان خودتان است یا با شانس و اقبال زندگی می کنید؟

شما تنها زمانی می توانید در هر مقام و موقعیت رشد کنید که برای انجام هر کار، به جای تکیه بر شانس با برنامه ریزی و تفکر خلاقانه جلو بروید. شما باید یاد بگیرید چطور یک زندگی هدفمند داشته باشید.

شما تنها زمانی می توانید در هر مقام و موقعیت رشد کنید که برای انجام هر کار، به جای تکیه بر شانس با برنامه ریزی و تفکر خلاقانه جلو بروید. شما باید یاد بگیرید چطور یک زندگی هدفمند داشته باشید.

ماهیت زندگی رشد و لذت بردن از آن است. خیلی از ما عمرمان را سپری می کنیم، ولی نمی دانیم چه می خواهیم ولی می دانیم که این خواسته قلبی ما نیست. زندگی هدفمند با کارِ بیهوده کردن بسیار فرق دارد و نتیجه ای عالی دارد که همان احساس سرزندگی و شادی است. این احساس ریشه در تصمیم گیری و تعیین هدف در زندگی دارد. زندگی هدفمند و برنامه ریزی شده باعث رشد ذهنی و روحی و موفقیت افراد می شود و اعتماد به نفس آنها را تقویت می نماید.

 

 

نحوه برنامه ریزی برای زندگی هدفمند؟

تعیین اهداف بزرگ:

شما باید بدانید که می خواهید چه کسی باشید و چه کاری بکنید؟ اگر باور داشته باشید که به هر چیزی که اراده کنید، می رسید، برای خود اهداف بزرگی انتخاب خواهید کرد.

به نظر متخصصان برنامه ریزی افراد باید اهداف بلندمدت و مهم خودشان را به اهداف کوتاه مدت و روزانه تقسیم کنند تا به راحتی به آنها دست یابند.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ۶ ایده جدید برای شروع درآمدزایی از تلگرام حتما بخوانید

 

راضی نبودن به وضع موجود:

زندگی نامه افراد موفق را اگر مطالعه کرده باشید متوجه خواهید شد که آنها از نارضایتی وضعیت و شرایط زندگیشان، تلاش و اقدام کردن را آموختند تا به سوی یک زندگی هدفمند حرکت کنند.

 

 

الگو برداری از افراد موفق:

شما می توانید با پیروی از الگوها و روش های افراد موفقی که در اطرافتان هستند، برای زندگی هدفمند و موفقیت خودتان برنامه ریزی کنید.

 

 

پرورش خلاقیت:

یکی از توانایی هایی که به ما در راه رسیدن به اهدافمان شتاب بیشتری می دهد خلاقیت است. افراد خلاق، به مسائل ساده نیز با دید انتقادی نگاه می کنند و به دنبال ایده های نو و راه های تازه ای برای به انجام رسانیدن کارها هستند.

 

 

حداکثر استفاده از زمان:

موفقیت هر کسی در تحقق اهداف و آرزوهایش، تا حدود زیادی به استفاده مؤثر از وقت بستگی دارد. پس، با کنترل و مدیریت زمان خویش می توان رسیدن به هدف را سرعت بخشید.

 

 

اشتیاق:

اشتیاق شرط لازم برای موفقیت است. چون هدف آن قدر مهم می شود که فرد حاضر است برای آن هر کوششی بکند. اشتیاق برای به انجام رساندن، نقطه ای است که باید صاحب رؤیا از آن شروع کند. اگر کاری که می خواهید بکنید درست باشد و به آن باور داشته باشید درنگ نکنید.

 

 

پشتکار:

برای موفقیت باید همه نیروهای خود را صرف اهدافمان کنیم. چنانچه ادیسون گفته است: “۹۰ درصد نبوغ ناشی از داشتن پشتکار در کار است”.

 

 

اعتماد به نفس:

خود باوری مثبت، نیروی سازنده ای است که موجب شکوفایی و پیشروی انسان در مسیر زندگی هدفمند می شود. شما با فهرست کردن توانایی ها و مهارت های خود می توانید اعتماد به نفس لازم را کسب کرده و آن را پرورش دهید. افراد موفق از شکست نمی ترسند.

 

 

نهایت استفاده از هوش و استعداد:

به کار گیری درست هوش و استعداد راه موفقیت را برایمان هموار خواهد کرد. حتی فقدان استعداد نیز با مقاومت، سخت کوشی، نظم، دقت و صبر جبران می شود.

 

 

استفاده از فرصت ها:

موفقیت می تواند حاصل استفاده از فرصت ها باشد نه شانس. چنانچه بزرگمهر حکیم گفته: “کوشش قضا را سبب می شود”.

 

 

خواستن، رمز موفقیت:

خواستن واقعی آن است که به تصمیم قطعی منجر شود و تصمیم قطعی آن است که به عمل بینجامد و تنها اقدام و عمل صحیح است که ما را به نتیجه دلخواه و برخورداری از زندگی هدفمند نزدیک می سازد.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ۶ گام تبدیل رویا به ثروت از ناپلئون هیل حتما بخوانید

 

 

زندگی هدفمند

۱۰ گام اساسی رسیدن به زندگی هدفمند

۱- هدفتان را خودتان انتخاب کنید

اگر موفق به انجام این کار نشوید دیگران برخلاف میل شما برایتان انتخاب خواهند کرد. مطمئن شوید که هدفی که برایش تلاش می کنید چیزی است که واقعا می خواهید، نه چیزی که به نظر خوب می آید. زمانی که می خواهید هدف در زندگی خود را مشخص کنید، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید که با ارزشهایتان تناقض نداشته باشد.

 

 

۲- اهداف خود را اولویت بندی و روی کاغذ بنویسید

مؤثرترین روش ملموس و عینی شدن اهداف ، ثبت آنها روی کاغذ است. بسیاری از انسان های موفق بررسی اهداف خود را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه انجام می دهند.

 

 

۳- اهداف خود را مثبت و تحقق یافته تعریف کنید

انسان ها دارای دو نوع ضمیر هستند:

خودآگاه و ناخودآگاه
تمام آن چه که در زندگی انسان ها محقق می شود روزی در ضمیر ناخودآگاه شکل گرفته است (به آن فکر کرده ایم و آن را تحقق یافته تصور کرده ایم) به تعبیری زندگی یعنی آن چه شما خواسته اید، و هر چه امروز شما ندارید، آن چیزی است که شما تصوری نسبت به آن نداشته اید.

امام علی(ع): میزان هدایا و عطایای خداوند به اندازه ی انتظار شخص است.

پس اگر می خواهید ضمیر ناخودآگاه خود را تربیت کنید اهداف خود را مثبت و تحقق یافته روی کاغذ یادداشت کنید. مثلاً برای قبولی در دانشگاه بگویید:

« من در رشته … شهر … پذیرفته شده¬ام. »

 

 

۴- اهداف خود را در ذهن تصور کنید

ضمیر ناخودآگاه فرق بین واقعیت و تخیّل را تشخیص نمی دهد و بالاترین سطح پذیرش ضمیر ناخودآگاه در دو زمان است یکی صبح موقع بیدار شدن و دیگری شب موقع خوابیدن.

در این دو زمان سعی کنید اهداف خود را به صورت رنگی و واضح تصویرسازی کنید. مثلاً برای قبولی در کنکور خود را در حال ورود و یا قدم زدن در دانشگاه مورد علاقه تان تصور کنید یعنی خود را در آن مکان ببینید.

 

 

۵- ایستگاه های رسیدن به اهداف را تعریف کنید

یعنی هدف بزرگ را تبدیل به اهداف کوچکتر کنید. مثلاً اگر قرار است یک مسافت طولانی را در ۵ ساعت طی کنید آن را به پنج فاصله ی یک ساعته تقسیم کنید.

 

 

۶- در رسیدن به اهداف انعطاف پذیر باشید.

در مسیر رسیدن به اهداف همیشهسختی هایی وجود دارد و مشکلاتی در سر راه شما قرار می گیرند که شاید انتظارش را نداشته باشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که در ذهن خود این انعطاف پذیری را ایجاد کنید که با هر مشکل کوچک یا بزرگی سریعاً خسته نشود وو به دنبال راه حل ها باشد.

 

 

زندگی هدفمند

 

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ۵ کلید طلایی برای افزایش اعتماد به نفس فوری و خود باوری  حتما بخوانید

 

 

 

۷- از اشتباه نهراسید.

از اشتباه کردن نهراسید. چرا؟ زیرا آن هم قسمتی از یادگیری و پیشرفت به سوی هدف است. تنها چیزی که باید به آن دقت و توجه تمام و کمال داشته باشید این است که اشتباهات خود را مجدداً تکرار نکنید. در کسب و کارها همیشه اتفاقاتی می افتد که باعث بروز اشتباهاتی می شوند و این کاملاً طبیعی است. در واقع اشتباه کردن به این معناست که شما سخت مشغول تلاش کردن هستید و در کار خود مصمم هستید پس اجازه ندهید چند اشتباه کوچک مانع پیشرفت شما شود. از آنها درس بگیرید و مجدداً تکرار نکنید.

 

 

۸- به خودتان پاداش دهید.

بعد از رسیدن به هر مرحله از هدف به خودتان پاداش دهید و لذ ببرید. این کار م به شما ارزش میدهد و هم شما را از لحاظ روحی و ذهنی برای ادامه راه آماده می کند. اعتماد به نفس خود را از این طریق بالا ببرید و دانش خود را افزایش دهید.بعد از رسیدن به هر مرحله از اهداف خود انگیزه و شوق را در خود حفظ کنید تا رسیدن به مراحل بعدی از هدفتان آسانتر و با ذهن بازتر تحقق یابد.

 

 

۹- با خود قرارداد ببندید

حتّی از یک دوست خوب و حامی بخواهید به عنوان یک شاهد و مشوّق امضاء کند و سپس آن را در محلّی مناسب و قابل رؤیت نصب کنید تا هر روز آن را ببینید و شاهد موفقیّت خود باشید. به تمام بندهای قرارداد با خودتان پایبند باشید و هر روز رشد و پیشرفت حاصل شده را نظاره گر باشید.

 

 

۱۰- یک هدف نباید با دیگر اهدافتان متناقض باشد

مثلاً، شما نمی توانید خانه ای با قیمت ۱۰۰ میلیون تومان را در دو سال خریداری کنید اگر هدف درآمدیتان ۲۵ میلیون تومان در سال است. به این تفکر، غیر یکپارچه گفته می شود. که در آن همه تلاش هایی که برای اهدافتان اتخاذ کرده اید را خراب می کند. تفکر غیر یکپارچه هم چنین مانع از افکار روزانه تان می شود. ما دائماً باید برای نابودی با.رهای اشتباه و بازدارنده در ذهنمان تلاش کنیم.

همین حالا کاغذ و قلم بردارید و طبق مراحل گفته شده هدف خود را تعریف کنید و برای تحقق آن اقدام نمایید.

اگر شما اهداف خود را در زندگی مشخص کنید و به آن توجه نمایید، زندگی خود را به طور کامل در اختیار گرفته اید و به زندگی هدفمند که می خواهید، می رسید. به قول معروف: کسی که نمی داند به کجا می خواهد برود ، به هیچ جایی نمی رسد.

 

 

اندرزهای ادیسون:

زندگی “توماس ادیسون ” مملو از هدف بود. اما مواقعی که در مورد موفقیتها و دست آوردهایش صحبت می کرد؛ می گفت: عوامل مهم اختراع را می توان در چند جمله ی زیر خلاصه کرد:

باید در مورد این که به دنبال چه هدف و منظوری هستیم، دانش معین و مشخصی داشته باشیم.

باید تمامی فکر و ذکر خود را با سماجت روی هدف خود متمرکز کنیم و به جستجوی مداوم آن بپردازیم.

باید بی توجه به دفعات شکست، به بررسی و تحقیق مداوم خود ادامه دهیم.

نباید تحت تأثیر حرف هایی از این قبیل که کس دیگری همین فکر و اندیشه را بدون نتیجه گیری دنبال کرد قرار گیریم.

باید بپذیریم که راه حل مسأله در جایی وجود دارد و اینکه ما آن را پیدا خواهیم کرد.

 

 

نتیجه گیری

ما نیازمند یک زندگی هدفمند هستیم ، اینکه وجود ما در دنیا چه معنایی دارد، اینکه کار ما تفاوتی ایجاد می کند. هدف احساسی از قدرت به ما می دهد و این باور را در ما تقویت می کند که همیشه چیزی هست که من قادر به انجامش می باشم. پس دوستان عزیز از همین لحظه تصمیم راسخ بگیرید که برای داشتن زندگی هدفمند خود برنامه ریزی کنید.

منبع : سایت ماهان تیموری 

بازدید کنندگان این مطلب از مطالب زیر بازدید کرده اند:

درباره نویسنده

فردین حیدری

علاقه زیاد من به اصول موفقیت , قانون جذب و کسب و کار اینترنتی باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است

  • سلام ،خوش آمدید , مهمان
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
4 ثانیه تا دانلود دوره فاصله دارید
فقط کافی است ایمیلتان را وارد کنید...
دانلود دوره راز و رمزهای ناگفته جذب پول و ثروت
بیش از 3 ساعت فایل آموزشی