به چه دلیل شما در سئو سایت موفقیتی کسب نمی کنید؟!

سئو سایت _ SEO siteچرا با وجود تلاش های زیاد در سئو سایت موفقیتی نصیب ما نمیشود؟

چرا نمی توانیم سایت خود را در عالی ترین مکان در گوگل و برتر از رقیبان خود ببریم؟ چرا هر چه صبر و حوصله به خرج میدهیم مکان سایت مان درصفحه ی نتایج جست و جو هیچگونه تغییراتی نمیکند؟

خیلی از دوستان پرسش های مشابه اینها را از من می پرسند و همیشه از این شکایت میکنند که چرا با وجود این همه زحمت و وقتی که صرف سئوی سایت خود میکنند هیچ تغییری در جایگاه و مکان سایت خود در گوگل مشاهده نمی کنند!

خطاهای متعددی در سئو سایت وجود دارد که موجب میشود تا تلاش هایی که تا الان انجام داده اید بی نتیجه باشد. پیش از این بارها روی این مطلب تأکید کرده بودم که به این دلیل که سئو وقت گیر است و زمان زیادی لازم دارد باید کاملا صحیح انجام بگیرد. اگر بعد از صبر و تحملی که به خرج داده اید نتیجه ی خوبی بدست نیاوردید یعنی اینکه در بازی شکست خورده اید.

من میخواهم در این مقاله در باره ی اینکه چرا شماری از دوستان با اینکه زمان و زحمت زیادی را صرف سئو سایت خود میکنند ولی نتیجه ی قابل توجهی کسب نمی کنند حرف بزنم. از جمله دلایلی که باعث میشود شما در سئوی سایت خود ناموفق باشید را عرض میکنم و به شما خواهم گفت که چگونه باید پروسه سئو سایت خود را جلو ببرید که در نهایت به موفقیت شما در سئو ختم شود.

دلایل عدم موفقیت در سئو سایت

دلایل بی شماری وجود دارد که موجب میشود شما در سئو سایت خود ناموفق باشید و هر چقدر بیشتر زحمت بکشید نتیجه ی خوبی را بدست نیاورید. بسیاری از دوستان بیشر زمان و نیرو را برای کارشان صرف میکنند و نهایتا به نتیجه ی مطلوب نمی رسند. فقط یک دلیل برای این عدم موفقیت وجود دارد و آن هم عدم رعایت اصول سئو و بی توجهی به نکات اصلی است.

 

من شخصا سایت بسیاری از مشتریانم را دیده ام که به مباحث و نکات مهم و اصولی در سئو بی توجه بوده اند.بسیازی از این دوستان تنها کاری که کرده اند درست کردن بک لینک برای سایت شان بوده است. باید اشاره کنم که ساخت بک لینک بسیار مهم و ضروری است اما فراموش نشود که همه چیز نباید تنها به بک لینک ختم شود.

 

در ادامه ی بحث ؛در مورد مهمترین نکات در سئو باشما صحبت میکنم که عدم رعایت آنها سبب میشود که نتیجه ی تلاش شما در سئوی سایتتان زیاد موفقیت آمیز نباشد . پس با من همراه شوید ضروری ترین نکات را برای شما بازگو کنم.

 

انتخاب غلط کلمات اصلی

کلمات اصلی یا کلیدی در سئو سایت خیلی مهم است . میتوانم بگویم اگر درست و با هوشمندی این کلمات کلیدی مرتبط با کار مورد نظر خود را انتخاب کنید صد درصد در سئوی سایتتان موفق خواهید شد.حتی با انتخاب این کلمات اصلی بگونه ای مناسب٬ سئو سایت شما نیز راحت تر شکل میگیرد.

اینکه مقالات سایت خود را با با متمرکز شدن روی کلمات اصلی و پر مخاطب در حیطه ی کاری خود بسازید ؛بسیار مهم است.خطا و اشتباه بسیاری از دوستان این است که مقالاتی بی هدف و بی ربط در مورد حیطه ی کاری خود می نویسند و آن را در بلاگ سایت خود نشر میدهند .حتی بدون اینکه روی کلمات اصلی و کلیدی تأکید کنند ومقالاتشان را روی آن سئو کنند .در واقع آنها آن مقاله را (فقط ) می نویسند.

 

برای یافتن کلمات کلیدی پر بازدید در حیطه ی کاریتان بهتر است ابزار Google Keyword را به کار ببرید.و البته برای اینکه مقالات خود را مطابق کلمات کلیدی پر بازدید حیطه ی کاری خود بسازید بهتر است ابزارGoogle Trends را به کار ببرید. بوسیله ی این ابزار شما میتوانید کلمات کلیدی که به نظرتان جست و جوی آن ها توسط بازدیدکنندگان خیلی زیاد است را بشناسید.

 

من بارها روی این مطلب تأکید کرده ام که بهترین ابزار در این خصوص استفاده ازخود «سایت گوگل» است . در واقع سایت گوگل عالی ترین ابزار شناسایی کلمات و عبارات کلیدی و پر بازدید است.

 

سئو سایت _ SEO site

تأکید و تمرکز روی کلمات اصلی خیلی دشوار

اشتباه دیگری که بسیاری از دوستان مرتکب آن میشوتد تأکید و تمرکز روی کلمات کلیدی دشوار است .بعنوان مثال اگر شما در زمینه ی سئو فعالیت می کنید هیچ دلیلی ندارد که از همان ابتدا روی کلماتی همچون«آموزش سئو » یا «سئو سایت» به سئوی سایت خود بپردازید. باوجود اینکه هدف اصلی همین امر است ولی نباید در همان ابتدای کار انجام شود.

به شما اطمینان میدهم که رقیبان شما به راحتی در کلمات کلیدی دشپار صفحات اول گوگل نیستند. آنان سالها تلاش کرده اند تا سایت خود را در آن رتبه و جایگاه حفظ کرده اند. پس این فکر را از ذهنتان بیرون کنید که می توانید به سرعت سایت خود را در حوزه ی کلمات سخت در حیطه ی کاریتان بالا بکشید .

شما باید در شروع کار روی کلمات کلیدی آسان تأکید داشته باشید . درواقع کلماتی که رقابت در انها پایین تر است و در عین حال می توانند بازدید کننده و طرفداران بسیاری داشته باشند.همانگونه که قبلا ذکر شد کلمات کلیدی خودتان را با هوش مندی و ذکاوتمندانه انتخاب کنید .بطور مثال«آموزش رایگان ورد پرس» بسیار راحت تر از واژه ی« آموزش سئو »است.

همان طور که گفتم بهترین فایده ی کلمات کلیدی کم رقابت ؛آسانتر انجام شدن سئوی آنهاست . برای شروع سعی کنید که روی کلمات کلیدی بلند و طویل تأکید داشته باشید و بعد از مدتی سایت شما آماده است که روی کلمات کلیدی دشوار هم رتبه اش بالا برود.

 

پیشنهاد میکنم   راه های کسب درآمد از سئو حتما بخوانید

تأکید روی صفحات بی ارزش

خطای عمده ی بسیاری از دوستان کار کردن روی صفحات کم اهمیت و بی ارزش است .در صورتیکه صفحه ای که شما سئو می کنید باید برای بازدید کننده مورد اهمیت باشد والبته باید محتوای خوبی داشته باشد.باید اهمیتی را برای بازدید کننده داشته باشد درواقع شما باید بتوانید بازدید کننده را به کاربر سایتتان تبدیل کنید.

بسیاری از سایت ها را دیده ام که تنها صفحات اصلی شان در نتایج جست و جو وجوددارد و هیچ اثری از لندینگ پیج و و مقالات نیست! وقتی شما زمان خود را روی سئوی سایت صرف میکنید باید صفحاتی از سایتتان را بالا بکشید که بوسیله ی آنها بتوانید بر تعداد کاربران سایت خود بیفزایید.

نه اینکه فقط بازدیدکنندگان سایتتان را بشترکنید و در نهایت هیچ اتفاقی رخ ندهد. من پیشنهاد میکنم مقاله ی« دلایل افت رتبه ی سایت درگوگل»راهم مطالعه کنید.

در حقیقت هدف ما از سئو این است که تعداد کاربران را زیاد کنیم و در نهایت کاربرانی که جذب سایت ما شده اند به مشتری تبدیل شوند. پس ما باید روی صفحاتی تأکید کنیم که بتوانند همچین هدفی را محقق سازند.بطور مثال باید روی لندینگ پیج های خود سئو کنیم یعنی روی مقالاتی که برای بازیابی محتوا ساخته ایم و هدفمان فروش محصولمان است سئو کنیم.

اشتباه خیلی از دوستان همین موضوع است یعنی آنها هدفشان فقط این است که صفحه اصلی سایتشان را بالا ببرند و با این کار نه تنها از رقیبان خود پیشی نمی گیرند بلکه به هیچ‌وجه هم از این طریق ترافیک سایت شان بیشتر نمی شود و در اخر هم رتبه سایتشان هیچ تغییری نمی کند.

تولید محتوای کم ارزش و ضعف دار

از جمله دلایلی که دوستان در سئوی سایت موفق نمی شوند ارائه ندادن محتوای با اهمیت است .خیلی از دوستان در ارائه ی محتوایی با اهمیت و اصل ضعیف عمل میکنند.در حقیقت ساخت محدوا کار ساده ای نیست ولی زیاد هم سخت نیست! برای ساخت محتوا هیچ لزومی ندارد که خودتان محتوا را بسازید و خالق آن باشید.

بیشتر وقتها خودم با مطالعه ی سایت های دیکر اطلاعات لازم را بدست آورده ام و محتوا تولید کرده ام. والبته محتوایی که رتبه ای عالی در گوگل دارد.البته نه اینکه شما به دنبال کپی سایت های دیگر باشید.نه!
چگونه میتوانم محتوایی بسازم که در گوگل رتبه ی بالایی کسب کند؟!

بیشتر وقت خود را روی محتوای سایت بگذارید چون ضروری تر از تولید محتوا کاری ندارید.محتوایی هدف دار بسازید.دستورالعمل ساخت محتوا را داشته باشید و هدف محتوایتان را کسب رتبه ی برتر در گوگل بدانید .در نظر داشته باشید تا زمانیکه محتوایی برتر را در اختیار کاربرتان نگذارید سئو سایت و بالاآمدن در گوگل به حقیقت تبدیل نمیشود.

 سئو سایت _ SEO site

خرید و تهیه ی بک لینک

شخصا با خرید هر بک لینگی موافق نیستم! در واقع تنها باید برای بک لینک هایی پول خرج کرد که از سایت های معتبر تولید شوند والبته باید محتوایی هم باشند. خرید این لینک ها از سرویس های وبلاگی اشتباهی بیش نیست که میتواند صدمه های زیادی به سایت مان وارد کند.
پر اهمیت ترین لینک برای شما لینکی است که در سایت بار سایت ها نباشد بلکه در درون محتوا باشد!

در هنگام خرید بک لینک موقتا بک لینک هایی در سایت قرار میگیرند و پس از مدتی در صورتیکه تمدید نشوند بطور خودکار پاک میشوند…واین مشکل بسیار بزرگی خواهد بود.

در واقع این بک لینک ها که پس از مدتی پاک میشوند بیشترین صدمه را به سایت شما می زنند و باعث نزول و پایین آمدن شدید رتبه ی سایت تان میشوند. اگر این بک لینک های پاک شده بسیار زیاد باشد قطعا سایت شما در معرض خطری جدی است!.

آنچه که در هر سایتی از ارزشی زیاد برخوردار است لینک گرفتن به واسطه ی رپوتاژ آگهی است البته از سایت هایی که از آتوریتی بالایی برخوردارند و درواقع این ها با ارزش ترین بک لینک ها هستند که ارزش پول خرج کردن را دارند.در ضمن همیشه هم ضرورتی نیست که برای بک لینک پول خرج کنید. راع های زیادی وجوددارند که شما میتوانید از طریق آنها برترین بک لینک هارا خودتان برای سایت تان درست کنید.

از چه طریق میتوانیم بهترین بک لینک ها را برای سایتمان درست کنیم؟!

برای مشاهده ی نتایج عجله نکنید!

یکی دیگر از دلایل شکست شما در سئو عجله کردن است!. قبلا هم در این خصوص مطالبی را گفته ام که نداشتن صبر همه چیز را به هم می ریزد. زمانی که شما برای دیدن نتیجه عجول باشید و برای دیدن تغییرات انجام شده صبر نداشته باشید ممکن است دچار اشتباهاتی شوید که صدمه های جدی را به سایت تان وارد کنید. بطور مثال شنا درحال لینک سازی هستید و صبر ندارید تا نتیجه مشخص شود پس بلافاصله بک لینک می خرید!یا کارهای اشتباه دیگری می کنید که همه ی تلاش هایتان را بی ثمر میکند. بطور مثال برای اینکه نتایج بک لینک های ساخته شده را مشاهده کنید ممکن است حدود ۳ماه زمان صرف کنید. پس صبر داشته باشید تا نتایج کار خود را مشاهده کنید.

خب حالا منظور این نیست که در طول این مدت هیچ کاری نکتید و عقب بکشید.شما باید همیشه بهینه کردن سایت تان را سرلوحه قرار دهید .تحت هیچ شرایطی تولید محتوا و ساخت بک لینک را برای سایت خود متوقف نکنید وبه همان روش همیشگی به کارتان ادامه دهید و پیش بروید. در ضمن مقاله ی«اگر پولی برلی تبلیغات ندارید سایت تان را سئو کنید»را هم بخوانید

 

 پیشنهاد میکنم ۲۱ روش حرفه ای و کاربردی کسب درآمد از وردپرس جدید  حتما بخوانید 

جمع بندی مطالب و در آخر:

میدانید که سئو زمان زیادی نیاز دارد خیلی مهمه که به درستی ساخته شود. اگر مراحل و دستورالعمل ها را به درستی طی نکنید حتی اگر زمان زیادی را صرف ساخت سئوی سایتتان کنید و نتیجه مورد اطمینان نباشد قطعا رقیبان شما برنده میشوند و از شما پیشی میگیرند و در واقع شما هم زمانتان را از دست میدهید و هم هزینه ای که کرده اید بی نتیجه خواهد بود.

اکر واقعا قصد موفقیت در سئو را دارید توصیه میکنم که کلمات کلیدی تان را با تمرکز و با هوشمندی انتخای کنید و برای اینکه سایت شما روی همان سئو بالا برود استراتژی تولید محتوا داشته باشید وقتی محتوای شما خوب باشد همه چیز خوب و در حد عالی پیش خواهد رفت .
امید وارم که استفاده های لازم را از این مقاله برده باشید.
با امید موفقی تان….!

منبع : نایاب نت

فردین حیدریفردین حیدری

علاقه زیاد من به کسب و کار اینترنتی , قانون جذب و اصول موفقیت باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دانلود رایگان دوره ی امپراطور جذب پول و ثروت فوری
کلیک کنید