فواید و مزیت های مهم عادت شکرگذاری از نظر دارن هاردی

شکرگذاری یک انتخاب است، به عبارت دیگر اگر شما بارها و بارها آن را تکرار کنید در نهایت به یک عادت تبدیل می شود. عادت ها دلیل اصلی موفقیت و شکست های شما هستند. اگر این عادت رفتاری مثبت را در خود ایجاد کنید، موفقیت و سلامتی و وفور نعمت برای شما تضمین شده است.
برای اینکه بتوانید شکرگذاری را به یک عادت همیشگی تبدیل کنید تنها کافی است هر روز چند دقیقه را به فکر کردن درباره داشته هایتان اختصاص دهید. روزانه چند دقیقه زمان بگذارید،
تمام اهداف خود را فراموش کنید و تنها به جایگاه فعلی تان بیندیشید. اگر داشته ها و جایگاه فعلی خود را به دقت بررسی کنید متوجه می شوید که چقدر لطف خالق شامل حال شما شده است. هنگامی که به داشته های فعلی‌تان می اندیشید ذهنیت کمبود در شما از بین می رود و ذهنیت دارا بودن جایگزین آن می شود. در مسیر دستیابی به اهداف جدید شما باید خود را فرد دارایی بدانید که می خواهید به اهداف و دستاوردهای بالاتری دست پیدا کنید.

 

 

» مزیت های مهم شکرگذاری از دیدگاه دارن هاردی

۱ . سلامتی روح و جسم

تحقیقات گسترده ای در این زمینه به انجام رسیده است و مشخص شده است که شکرگذاری سلامت روحی و جسمی شما را تضمین می کند. شکرگذاری اضطراب، ترس و نگرانی را از بین می برد و مانع بیماری هایی می شود که در ارتباط مستقیم با افکارمان هستند، مانند بیماری های قلبی و بیمارهای مربوط به سیستم اعصاب. به وضعیت فعلی خود نگاهی بیندازید، اگر از لحاظ روحی و جسمی احساس درماندگی می کنید می توانم به شما قول بدهم که فردی شکرگزار نیستید و قدر داشته های خودتان را نمی دانید.

 

 

 

دارن هاردی , عادت شکرگذاری ، سپاس گذاری

۲ . شکرگذاری و تاثیر آن در روابط با دیگران

عکس جول اوستین در شماره اخیر مجله موفقیت به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و موفق‌ترین مردان حال حاضر جهان به چاپ رسید، طی مصاحبه اختصاصی که با او داشتم، در زمینه روابط گفت: ” در یک رابطه، شخص مقابل حداکثر ۸۰ درصد نیازهای شما را برطرف می‌کند. متاسفانه اکثر ما تمام توجه مان بر روی آن ۲۰ درصد نیازی است که برطرف نشده است.
بنابراین به تدریج حس نارضایتی در ما به وجود می آید و به دنبال ارضای آن ۲۰ درصد در فردی دیگر می گردیم. این موضوع در اغلب موارد باعث جدایی می شود، غافل از اینکه آن فرد جدید هم حداکثر ۸۰ درصد از نیاز ما را برطرف می کند.”

 

بر اساس این گفته جول اوستین تنها یک راه وجود دارد که بتوانید در زندگی مشترک خود احساس رضایت خاطر و خوشبختی داشته باشید و آن این است که بر روی آن ۸۰ درصد تمرکز کنید. در این صورت نوع برخورد و رفتار شما نسبت به همسرتان به طور کامل عوض می شود و بلافاصله رفتار طرف مقابل نسبت به شما تغییر می کند. عادت به سپاس گذاری باعث می شود رابطه معنادارتری داشته باشید.

 

 

۳ . شکر گذاری و وفور نعمت و ثروت

دارن هاردی , عادت شکرگزاری , شکر گذاری , راندابرنشکرگذاری به معنای واقعی شما را توانگر می کند. هنگامی که نسبت به زندگی نگاهی مملو از حس شکرگذاری و داشته باشید آنگاه فرصت ها و موقعیت هایی را می بینید که تا به حال اصلاً متوجه آنها نمی شدید.

هنگامی که شکرگذاری به بخشی از وجود شما تبدیل شود حتی نوع راه رفتن و صحبت کردن شما نیز تغییر می کند، نوع برخورد شما به طور کامل با کسانی که با آنها در ارتباط هستید تغییر می کند و همین موضوع باعث می شود افراد بیشتری تمایل داشته باشند شریک تجاری شما شوند و یا اینکه مشتریان بیشتری جذب شما می شوند و کسب و کارتان رونق بیشتری می گیرد و به همین نسبت ثروت و وفور بیشتری در زندگی شما جاری می شود. در واقع قانون شکرگذاری همانند یک آهن ربا عمل می کند و وفور نعمت را به زندگی شما جذب می کند.

 

 

 

 

با عادت سپاس گذاری نعمت های بیشتری به سمت شما جذب می شود. سپاس گذاری باعث می شود افکار و دنیای درون شما کاملاً تغییر کند و همانطور که می دانید با تغییر دنیای درون شما دنیای بیرون شما هم تغییر می کند و اتفاقات خوب بیشتری برای شما رخ خواهد داد.

راستی می تونید کتاب صوتی معجزه ی شکرگذاری اثر راندا برن را از اینجا دانلود کنید.

 

بنابراین مراقب باشید که آنقدر غرق اهداف آینده خود نشوید که داشته های فعلی خود را از یاد ببرید. این توصیه دارن هاردی را جدی بگیرید، تمرکز خود را از نداشته ها و شکست هایتان بردارید و در عوض بر روی داشته ها و موفقیت هایی که تا به حال کسب کرده اید متمرکز شوید. اگر بتوانید به چنین نگرش و طرز فکر مثبتی دست یابید آنگاه هیچ هدف غیر ممکنی برای شما وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سریع تر از آنچه فکر می کنید به پول و ثروت برسید.
همین الان ایمیل خود را وارد کنید تا بلافاصله
لینک دانلود برایتان ایمیل شود!
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link
مینی دوره جذب پول از بریان تریسی
شرکت رایگان در دوره
close-image