اهمال کاری چیست و تکنیک ۵ دقیقه ای ریشه کن کردن آن در زندگی | قسمت اول

در ابتدای کار به شما دوستان و همراهان سایت نایاب نت صمیمانه تبریک عرض میکنم  که با خواندن مقاله «اهمال کاری چیست؟» این را اثبات نموده اید که در پی موفقیت و دگرگونی زندگی خود هستید و می خواهید ویژگیها و عادتهای بد تان را تبدیل به ویژگی‌ها و عادتهای موثر و تاثیرگذار بکنید.

همین که شما مشغول مطالعه این مقاله هستید، یعنی خواستار جنگیدن بایکی از عادات بدتان هستید و اهمال کاری را از زندگی خود بیرون کنید و این اولین قدم برای از بین بردن اهمال کاری می باشد.

 

برای دنیایت چنان کار کن که گویا برای همیشه [در این دنیا] خواهی بود. و برای آخرتت [نیز چنان] سعی و تلاش کن که گویا فردا از دنیا خواهی رفت.

امام حسن علیه السّلام

بحار الانوار، ج ۷۵، ص ۱۰۹

 

 

از آنجا  که رشد کردن و تغییر کردن، کار بسیار دشواری است، بیشتر ما آدمها به دنبال این هستیم که به عادات بد و رفتارهای قبلی خود را ادامه دهیم اما نتایج متفاوتی بگیریم ولی باید این را بدانیم که تا هنگامی که عادتها و رفتارهایی نو در خودمان ایجاد نکرده ایم و عادتهای بدی مانند اهمال کاری را از زندگیمان بیرون نکرده ایم نباید منتظر نتایج متفاوتی باشیم.

از طرفی اهمال کاری عادتی است که در طول سالیان زیاد در درون ما ریشه ده وانده و باید آرام آرام و به طور پیوسته و مکرر آن را از خود دور کرده  و نباید از خودتان توقع این را داشته باشید که با خواندن یک مقاله و یا یک کتاب اهمال کاری را ریشه کن سازید

این مثل این می ماند که ما بخواهیم با خوردن یک عدد قرص ۱۰ کیلو لاغر شویم !

 

 

 

اهمال کاری چیست؟

اهمال کاری یعنی انجام دادن کاری در زمان مشخص و تعیین شده که ما آن را به زمان دیگری موکول کنیم…

 

 

آیا شما اهمال کار هستید؟

اهمال کاری چیست , تنبلی کردن , جلوگیری از اهمال کاری , کتاب از شنبه

کتاب از شنبه نوشته محمد امین بهرام پور

اجازه دهید پاسخ این سوال را با استفاده از کتاب “از شنبه” نوشته محمد پیام بهرام پور به صورت واضح بیان کنم :

در صفحه ی ۵۱ این کتاب پاسخ سوال فوق اینگونه بیان شده است:

«شاید این سوال برای شما پیش بیاید که آیا واقعا من یک اهمال کار هستم یا نه؟حقیقتش این است که پاسخ من برای ۱۰۰%انسان ها این است که آنها اهمال کارند.

هرچند تعریف ها از اهمال کاری متفاوت است اما تعریف ما بسیار مشخص است، آیا شما از همه توانمندی های خودتان استفاده می کنید یا نه، معمولا جواب منفی است همه ما توانمندی‌های بسیار زیادی داریم که از آنها به خاطر تنبلی یا دلایل دیگر استفاده نمی کنیم.

بنابراین همه ما به نوعی اهمال کاریم!برخی شدید هستند و باعث اعتراض دیگران و سلب اعتماد آنها می شود و برخی نه،اتفاقا موفقیت هایی دارند ولی می توانستند خیلی بالا تر باشند اما به خاطر اهمال کاری آن موقعیت ها را از دست داده اند.»

 

اهمال کاری مشکلی است که اکثر ما به آن دچار هستیم ولی خودمان از ان خبر نداریم ؛
شاید شما بگویید که من فردی با یک مدیریت بسیار منظم و کارآمد و با بهره وری عالی هستند و من هیچ اهمال کاری در خود این حس نمیکنم ولی دوست من این را به شما میگویم که اگر زندگی خود را مورد انالیز قرار دهید قطعا در جاهایی از آن اهمال کاری را مشاهده میکنید.

یعنی شاید توانایی این را داشتید که یک کار بزرگتر انجام دهید مثلا بستن یک قرار داد اما به بستن یک کار کوچکتر یا قرار داد کوچکتر بسنده نموده اید و دلیل آن فقط اهمال کاری و تنبلی شما دوستان بوده است.

تا اینجای کار فهمیدیم که همه ی ما یا حداقل بسیاری از ما اهمال کارو تنبل هستیم ولی اصلا نگران این مسئله نباشید چون در این مقاله و قسمت دوم این مقاله راههایی برایتان دارم که به راحتی خواهید توانست با اهمال ‌کاری مقابله کنید و اهمال کاری را از زندگی خود ریشه کن ساخته و از بین ببرید.

 

 

شناخت انواع اهمال کاری

قبل از اینکه آغاز کنیم ، باید در ابتدا بدانیم چند اهمال کاری وجود دارد و بعد تک تک آنها را برای شفافیت بیشتر بررسی و انالیز دقیق کنیم…

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله برنامه ریزی ترموستات ثروت شما توسط ناپلئون هیل را حتما ببینید

 

 

» اهمال کاری شماره یک | تنبلی

چند روزی است که ساخت محصول جدیدی را شروع کرده ام و امروز حس و حال تولید محصول آموزشی و تکمیل کردن آن را نداشتم و من تنها کاری که کردم این بود که فقط کار را آغاز کردم و بعد به خودم آمدم و مشاهده کردم  که بیش از چند ساعت است که دارم بر روی تهیه محصول آموزشی برای قرار دادن در سایت کار میکنم خیلی از تنبلی های ما برای شروع نکردن است.

 

اهمال کاری چیست , تنبلی کردن , جلوگیری از اهمال کاری

 

در ادامه این مقاله با من همراه باشید که میخواهم پرده از تکنیکی ۵ دقیقه بردارم که میتوانید تنبلی و بی حسی را کنار بگذارید همان تکنیکی که من خود از آن استفاده کردم و به همان نتایجی که خودم دست پیدا کردم شما خوبان هم دست پیدا کنید.

 

آفت موفقیت تنبلی است.

امام علی (علیه السلام)

میزان الحکمه، ج ۱۱،ص ۵۱۸۴

 

 

» اهمال کاری شماره دو | نداشتن برنامه ریزی روزانه

دومین گام که استاد برایان تریسی در کتاب «قورباغه را قورت بده» بیان می کند، برنامه ریزی کردن می باشد.

 

برایان تریسی می گوید:

“هر روز را از قبل برنامه ریزی کنید“

 

اقای تریسی براین باور است که باید کار هایمان را فهرست بندی کنیم و برای خود فهرست های ماهانه و هفتگی و حتی روزانه تهیه کنیم. برنامه ریزی کاری بسیار ساده ای بوده که یکی ازساده ترین راه هایش این است که کار های باقی مانده را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنیم و سپس آنها را در زمان های مشخص و معین زمانبندی کنیم.

و در ضمن اگر می‌خواهید برنامه‌ریزی را به بهترین روش یاد بگیرید این مقاله را از دست ندهید.

 

 

» اهمال کاری شماره سه |‌ فراموشی

موقع ای که شما دوستان عزیز کارهای خود را نوشتید و دسته بندی ننمودین ممکن است آنها را به دست فراموشی بسپارید و این امر باعث به تعویق انداختن آن کار شود. و نتیجه ای که در اکثر موارد به دنبال دارد انجام ندادن آن کار است.

 

اهمال کاری چیست , تنبلی کردن , جلوگیری از اهمال کاری

اپلیکیشن color note

 

راهکاری که برای فراموش نکردن به شما معرفی می کنم این است که یک دفترچه یادداشت کوچک همیشه به همراه  خود داشته باشید و یا مانند من اپلیکیشن color note را از بازار دانلود کنید و کارهای روزانه تان را در آن ثبت کنید و خوبیه این اپ این است که کار هایتان را در صفحه موبایلتان نمایش می دهد.

البته بهترین راه این است که حافظه‌تان را بهبود ببخشید که در این مقاله راه‌کارهای فوق‌العاده‌ای برای این مورد ذکر شده است.

 

 

» اهمال کاری شماره چهار | کمال گرایی یا کامل گرایی

بسیاری وقتها ما انسانها می خواهیم آثارمان یک چیزعالی بشود و مدام در پی بهبود آن هستیم و انتشار آن را به تعویق می اندازیم ولی این را باید بدانیم که هیچ نویسنده ای از کتاب خود راضی نیست و هیچ فوتبالیستی از بازی خود ۱۰۰% راضی نیست و خواستار بهتر شدن بازی اش است همچنین باید این مسئله را بدانید که یکی از قوانین کائنات قانون تدریج است و طبق این قانون ما باید آرام آرام بهتر شویم ونه یک دفعه، بنابراین اگر دچار کامل گرایی هستید آنرا کنار بگذارید و پس از رسیدن به حد متوسط(کمی بهتر از قابل قبول) اثر خود را ارائه دهید و در به روزرسانی های بعدی آنرا بهتر وبهتر کنید.

اگر آثار کمال‌گرایی را در خود می‌بینید این مقاله را از دست ندهید.

 

اهمال کاری چیست , تنبلی کردن , جلوگیری از اهمال کاری

» اهمال کاری شماره شش | قبول کردن مسئولیت های بزرگتر از ظرفیت هایمان

هنگامی که ما مسئولیتی را قبول میکنیم که به توانایی هایی بیشتر از از حد توانایی های ما نیاز دارد و همچنین ما هیچ سعی و تلاشی برای بالابردن توانایی های خود انجام نمی دهیم، این سبب می شود که ما از پس آن مسئولیت بر نیاییم که در واقع به انجام نشدن و یا بد انجام شدن آن کار دامن زده ایم که در نهایت این کار به تعویق انداختن کار ها منتهی می شود.

بنابراین یا باید کارهایی متناسب با توانمندی هایمان بپذیریم ویا توانایی هایمان را گسترش دهیم.

 

 

پیشنهاد میکنم مقاله ۷راز جادویی درباره قانون جذب و نوشتن اهداف را حتما ببینید

 

 

یک بار دیگر باید تذکر دهم که اهمال‌کاری یکی از مخرب ترین عادات امروزی انسان‌هاست و به احتمال زیاد هر کدام از ما به نوعی درگیرش هستیم. با قسمت اول این مقاله امیدوارم با خود اهمال‌کاری به خوبی آشنا شده باشید چون این اولین قدم مبارزه وجنگیدن با آن است.

در قسمت دوم به سراغ اصل مطلب رفته
و به راهکاری عملی برای مقابله با اهمال‌کاری می‌پردازیم پ
س منتظر قسمت بعد باشید…

 

فردین حیدریفردین حیدری

علاقه زیاد من به کسب و کار اینترنتی , قانون جذب و اصول موفقیت باعث شد نایاب نت رو راه اندازی کنم. من عاشق کسب و کار اینترنتی آموزش محور و موفقیت هستم امیدوارم با راه اندازی این وب سایت بتونم به دوستان عزیزم که در این زمینه دوست دارند فعالیت کنند کمک کنم.

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

دانلود رایگان دوره ی امپراطور جذب پول و ثروت فوری
کلیک کنید