تجسم خلاق چیست؟ _ جدیدترین روش در ۴ گام طلایی

بارها در مورد اینکه تمرین تجسم خلاق چیست و دلیل قدرتمند بودن تجسم چیه مطالبی شتنیده ایم . اما من میخاهم به شما بگویم که وقتی تو تصویرهایی در ذهنت ایجادمی کنی که در آنها خودت را در حالی میبینی که آرزویت برآورده شده است، افکار و احساساتی تولیدمی کنی که می گوید آرزویت هم اکنون برآورده شده است. تجسم در واقع به معنی افکار نیرومند و متمرکزی به شکل تصاویر است که موجب ایجاد احساساتی می شود که به اندازه همان افکار، نیرومند هستند. در حالت تجسم یا تصویر سازی ذهنی  ، امواج مثبت نیرومندی را به دنیا مخابره می کنی. قانون جذب ین پیام ها را دریافت می کند و آن تصاویر را درست به شکلی که در ذهنت می بینی در دنیای واقعی به تو بر میگرداند.

 


“من روش تجسم خلاق را از برنامه آماده سازی فضانوردان آپولو الهام گرفتم و در طی دهه ۱۹۸۰ و ۱۹۹۰ از آن در آماده کردن ورزشکاران المپیک استفاده کردم. این روش در آن زمان «تمرین ذهنی حرکت» نامیده می شد.
دکتر دنیس ویتلی:

وقتی چیزی را تجسم می کنی، آن را به واقعیت تبدیل می کنی، در اینجا نکته جالبی را در مورد ذهن بگویم : ما دستگاه پیشرفته بیوفیدبک را به چند نفر از و رزشکاران بازی های المپیک وصل کردیم.
این دستگاه فعالیت های بدن را کنترل می کند. از آنها خواستیم که مجسم کنند دارند بازی می کنند. در کمال تعجب دیدیم همان عضلات با همان توالی که موقع بازی در زمین تحریک می شدند.
چطور چنین چیزی ممکن است؟ دلیلش این است که ذهن تشخیص نمی دهد که آیا واقعاً در حال انجام کاری هستی یا اینکه فقط داری آن را تجسم می کنی. اگر در ذهنت خودت را در مکان خاصی تصور کنی، با بدنت هم به آنجا خواهی رفت.”

 

 

» تمرین تجسم خلاق چیست؟

به اختراعات و مخترعین فکر کن : برادران رایت و اختراع هواپیما. توماس ادیسون و اختراع لامباپ و در آخر آلکساندر گراهام بل و اختراع تلفن. تنها دلیل چیزهایی که اختراع یا خلق شده اند این است که کسی آن را در ذهنش مجسم کرده است. آن شخص تصویر نهایی آن اختراع رابه طور واضح در ذهنش ساخته است و با نگه داشتن آن تصویر در ذهنش همه نیروهای هستی از طریق اولین اختراع را به واقعیت تبدیل کرده اند.
ممکن است با خودت فکر کنی «ولی ذهن من مثل ذهن این مخترعای بزرگ نیست.» یا شاید فکر کنی «اونا می تونستن این اختراع ها رو توی ذهن شون تجسم کنن اما من نمی تونم.» اشتباه می کنی. هر چه بیشتر درباره این کشف بزرگ که دانش قانون جذب هستی است بدانی، خواهی دید که نه فقط ذهنی مانند ذهن آنها داری بلکه چیزی بیشتر از آن داری.

 

 

تجسم خلاق _ تمرین تجسم خلاق _ تجسم خلاق چیست _ آموزش تجسم خلاق _ تجسم خلاق شاکتی گواین

 

مایک دولی :

وقتی داری خواسته ای رادر ذهنت مجسم می کنی، فقط وفقط روی نتیجه نهایی تمرکز کن.
“در واقع احساس توست که قانون جذب رافعال می کند، نه فقط تصویری که در ذهن داری یا فکرت. بسیاری از مردم فکر می کنند «اگر فکرم مثبت باشه، یا اگه چیزی رو که می خوام توی ذهنم تجسم خلاق کنم همین کافیه و بهش می رسم.» اگر این کار را بکنی ولی احساس نکنی که غرق در نعمت هستی و سرشار از عشق وشادی نباشی، صرف تجسم خلاق کردن، قانون جذب را در جهت رسیدن به خواسته ات فعال نمی کند.
لازم نیست به این فکر کنیم که آرزویمان قرار است از چه راهی به واقعیت بدل شود. اگر با خودمان عهد ببندیم که به آن برسیم، خودمان را ملزم به این کار کنیم و مطمئن باشیم که به آن می رسیم، چطور محقق شدن آن خود به خود برایمان آشکار خواهد شد.”

 

مایک دولی:

اینکه آرزوها چطور به تحقق بپیوندد به هستی مربوط می شود. هستی همیشه از کوتاه ترین، سریع ترین و هماهنگ ترین راه ممکن میان تو و خواسته ات خبر دارد. ”
دکتر جو وایتالی:
“اگر همه چیز را به دست هستی بسیاری، از چیزی که به تو تحویل می دهد گیج و مبهوت می شوی. این همان چیزی است که می شود اسمش را معجزه گذاشت.
طبیعی است که دوست داشته باشی هر روز از روش تجسم خلاق استفاده کنی. اما باید مراقب باشی که این کار برایت به روز مرگی تبدیل نشود. چیزی که واقعاً در مورد به کارگیری قانون جذب مهم است این است که همراه با تجسم خلاق احساس خوبی هم داشته باشی. باید فکر کردن و مجسم کردن خواسته ات تو را هیجان زده کند و تا آنجایی که ممکن است با روحیه وشاد باشی. ”
جنويو برند ( ۱۸۸۱- ۱۹۶۰ ) : همه تجسم خلاق می کنند، چه آگاه باشند و چه نباشند. تجسم کردن راز بزرگ موفقیت است. همه ما بیشتر از آن که می دانیم صاحب قدرت وامکانات هستیم وقدرت تجسم یکی از بهترین قدرت هاست.

 

مارسی شایموف:

“تنها تفاوت موجود میان افرادی که به این شیوه زنگی می کنند، یعنی کسانی که در جادوی زندگی روزگار راسپری می کنند و کسانی که غیر از این عمل می کنند این است که افراد گروه اول به استفاده از قوانین هستی زندگی عادت کرده اند. آنها به استفاده از قانون جذاب عادت دارند و هر جا که پا بگذارند معجزه اتفاق می افتد زیرا می دانند که باید از قانون جذب استفاده کنند و این کار را نه فقط یک بار، بلکه همیشه انجام می دهند.”

در اینجا دو داستان واقعی را آورده ام که به روشنی، قانون قدرتمند جذب و ماتریس بی نقص هستی را که همیشه در حال عمل کردن است به تصویر می کشد. اولین حکایت درباره زنی به نام جنی است که دی وی دی فیلم راز را خریده بود و حداقل روزی یک بار آن را تماشا می کرد تا تک تک سلول های بدنش پیام آن را جذب کنند.

علی الخصوص باب پراکتور او را بسیار تحت تأثیر قرار داده بود. او با خودش فکر می کرد که ملاقات با باب پراکتور باید جالب باشد. یک روز صبح که در صندوق پستی اش را باز کرد، با کمال تعجب دید که مأمور پست، نامه باب پراکتور را اشتباهی به آدرس او آورده است. جنی تا آن موقع نمی دانست که خانه باب پراکتور فقط چهار ساختمان با خانه او فاصله دارد. جالب تر اینکه پلاک خانه جنی هم با پلاک خانه پراکتور یکی بود. او فوراً نامه را بر داشت تا آن را به آدرس درستش ببرد.

 

تجسم خلاق _ تمرین تجسم خلاق _ تجسم خلاق چیست _ آموزش تجسم خلاق _ تجسم خلاق شاکتی گواین

 

می توانی تصورش را بکنی که وقتی در باز شد و جنی باب پراکتور را مقابل خودش دید تا چه حد خوشحال شد؟ باب به ندرت در خانه هست زیرا همیشه برای تدریس به کشورهای مختلف دنیا سفر می کند اما ماتریس هستی می داند که چطور برنامه ریزی کند. چون جنی فکر می کرد ملاقات با باب پراکتور می تواند بسیار جالب باشد قانون جداب، افراد، شرایط و وقایع را در کل هستی طوری با هم تنظیم کرد که این اتفاق بیفتد.

قانون دوم در مورد پسر ۱۰ ساله ای است به نام کولین که فیلم راز را دید و از آن خوشش آمد. مدتی بعد خانواده کولین تصمیم گرفتند برای تعطیلات مدت یک هفته به پارک دیزنی لند بروند. روز اولی که وارد پارک شدند، برای تهیه بلیط با صف های طولانی روبرو شدند.

 

به همین دلیل آن شب کولین قبل از اینکه بخوابد با خودش فکر کرد، «من دوست دارم فردا توی هیچ صفی منتظر نمونم وهمه اسباب بازی های بزرگ پارک روسوار بشم.» صبح روز بعد وقتی درهای اپکوت سنترباز شد، کولین و خانواده اش پشت در منتظر بودند. یکی از کارمندان دیزنی جلو آمد و گفت چون آنها اولین خانوده ای هستند که آن روز صبح آمده اند میهمان ویژه محسوب می شوند و می توانند به همراه یکی از کارمندان پارک از همه اسباب بازی های بزرگ پارک استفاده کنند.

حتما بخوانید : تمرین تجسم خلاق و روش‌های استفاده آن از رویا تا واقعیت

 

این اتفاق، خیلی عالی و بیشتر از آن چیزی بود که کولین آرزو کرده بود! صدها خانواده آن روز منتظر بودند تا وارد ایکاپ شوند اما کولین حتی ذره ای شک نکرد که چرا خانواده او به عنوان اولین خانواده انتخاب شده بود. او می دانست که علت این اتفاق به کار گرفتن قانون جذب است.

تصورش را بکن کسی، درسن ده سالگی، متوجه شود که قدرت لازم برای تکان دادن دنیا در وجود خودش نهفته است!

 

تجسم خلاق _ تمرین تجسم خلاق _ تجسم خلاق چیست _ آموزش تجسم خلاق _ تجسم خلاق شاکتی گواین

» آموزش تجسم خلاق

همین که بتوانید بر روی موضوعی که در ذهنتان فکر کنید یا آن را ببینید و یا احساس کنید برای ادامه کار کافی است .

مشکلات خاص درتجسم :
ممکن است شخصی احساس کند قادر به تجسم کردن نیست معمولا این حالت ناشی از یک نوع ترس است . به طور مثال یکی از دانشجویان هنگام مدیتیشین خوابش می برد که علت آن ترس ناشی از احساسات عاطفی زیادی بود .

 

» ۴ گام اصلی برای تجسم خلاق :

۱- هدفتان را مشخص کنید
۲- افکار و رویدادهایتان را واضح و روشن ایجاد کنید (ساختن تصویر ذهنی)
۳- اغلب بر روی آن تمرکز کنید
۴- به آن انرژی مثبت بدهید (با عبارات تاکیدی)
انرژیتان را برای خلق کردن ، نه تخریب کردن استفاده کنید…

 

 

ﺑﻪ ﯾﺎﺩ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﯿﺪ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﺜﻞ ﯾﮏ ﺁﻫﻦ ﺭﺑﺎ ﻫﺴﺘﯿﺪ … ﮐﻪ ﻫﻤﻪ ﭼﯿﺰ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺧﻮﺩ ﺟﺬﺏ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪﻭﻗﺘﯽ ﺩﺭ ﺫﻫﻨﺘﺎﻥ ﺑﻪ ﺭﻭﺷﻨﯽ ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ ﭼﻪ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ، ﺩﺭ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺑﻪ ﺁﻫﻦ ﺭﺑﺎ ﯾﯽ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺷﺪﻩ ﺍﯾﺪﻭ ﺗﺼﺎﻭﯾﺮ ﺁﻥ ﭼﯿﺰﻫﺎ ﺭﺍ ﮐﺸﯿﺪﻩ ﺍﯾﺪ ﻭ ﺁﻥ ﭼﯿﺰﻫﺎﯾﯽ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﯿﺪ ،
ﺩﺭ ﺑﺎﺯﮔﺸﺖ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﻤﺎ ﺟﺬﺏ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ …
ﻫﺮﭼﻪ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﻤﺮﯾﻦ ﮐﻨﯿﺪ ﻭ ﺷﺮﻭﻉ ﺑﻪ ﺩﯾﺪﻥ ﻗﺎﻧﻮﻥ ﺟﺎﺫﺑﻪ ﺍﯼ ﮐﻨﯿﺪ ﮐﻪ ﭼﯿﺰﻫﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ ﺷﻤﺎ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ ، ﺑﻪ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺟﺬﺍﺏ ﻋﻈﯿﻢ ﺗﺮﯼ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﻣﯽ ﺷﻮﯾﺪ ….
ﭼﺮﺍ ﮐﻪ ﺷﻤﺎ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﯾﻤﺎﻥ ، ﺑﺎﻭﺭ ﻭ ﺁﮔﺎﻫﯽ ﺭﺍ ﻧﯿﺰ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺍﺿﺎﻓﻪ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﯾﺪ.

 

جیمز ری:

“مردم مدت کوتاهی به تجسم کردن خواسته هایشان ادامه می دهند و واقعاً هم این کار را عالی انجام می دهند. آنها اوایل می گویند «این خیلی روش جالبیه. من می خوام با این روش زندگیم رو عوض کنم.» به تجسم خلاق کردن خواسته هایشان ادامه می دهند. مدتی می گذرد اما ظاهرا هیج اتفاق خاصی نمی افتد.
هستی مشغول هماهنگ کردن مقدمات است و نتیجه کار نزدیک است اما انها فقط به ظاهر قضیه نگاه می کنند و می گویند: «نه، این روش عملی نیست.» بعد می دانی چه می شود؟ هستی در جواب آنها می گوید:«در خدمتم ارباب. فرمان شما را اطاعت می کنم.» و به این ترتیب خواسته شان که گفته اند این کارعملی نیست برآورده می شود و به خواسته شان نمی رسند.”

 

جان اساراف:

وقتی از قانون جذب آگاه شدم، تصمیم گرفتم واقعاً آن را به کار بگیرم و ببینم نتیجه چه می شود. در سال ۱۹۹۵ چیزی ساختم که اسمش را وایت بورد تجسم خلاق گذاشتم. من تصویر یا عکسی از چیزی را که می خواهم به آن برسم روی این بورد می چسباندم. مثلا تصویر اتومبیل، ساعت یا همسر دلخواهم را. هنوز هم همین کار را می کنم. هر روز در اتاق کارم می نشینم و به این تصویرها ذخیره می شوم و تمرین تجسم خلاق را شروع می کنم. موقع تجسم خلاق واقعاً حالتی به من دست می دهد که انگار آن چیز دیگر مال من است.
چند سال پیش دوباره یک اسباب کشی داشتیم. مادر طول پنج سال، سه بار نقل مکان کردیم. بار آخر از کالیفرنیا سر در آوردیم و خانه ای را که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم خریدم. یک سال طول کشید تا آن را بازسازی کردم و همه اثاثیه مان را از خانه ای که پنج سال پیش داشتیم به اینجا آوردیم. یکی از همان روزها وقتی صبح پسرم کنن وارد دفتر کارم شد، یکی از کارتن هایی که از پنج سال پیش همانطور باز نکرده مانده بود درست جلوی اتاقم بود. از من پرسید:
«بابا، توی این کار تن چیه ؟» گفتم، «بوردهای تجسمای من توش هست. پسرم پرسید: «بورد تجسم خلاق دیگه چیه ؟» گفتم: «خب بورد تجسم خلاق وایت بوردهایی هست که روی اونها عکس چیزهایی رو که می خوام بهشون برسم می چسبونم.
البته این بوردها مال پنج سال و نیم پیش هستن.» او متوجه حرف هایم نمی شد. برای همین گفتم: «پسرم، بذار بهت نشون بدم. این طوری راحت تره.» در یکی از کارتن ها را که بازکردم و اولین تخته بورد داخل کار تن را درآوردم.

عکس روی بورد تصویر خانه ای بود که پنج سال پیش دوست داشتم بخرم و روی آن تمرکز می کردم. خیلی عجیب بود! وقتی عکس را دیدم، متوجه شدم که خانه ای که به آن نقل مکان کرده بودیم دقیقا همان خانه ای بود که در عکس بود، نه حتی شبیه به آن. من در واقع خانه رویاهایم را خریده بودم و آن را بازسازی کرده بودم اما اصلا از این موضوع خبر نداشتم. با دیدن عکس اشک هایم سرازیر شد چون واقعا هیجان زده شده بودم. پسرم پرسید: «بابا، چراگریه می کنی؟» جواب دادم: «حالا می فهمم قانون جذب چطور کار می کنه.
بالاخره قدرت تجسم خلاق رو درک کردم. چیزی رو که تمام عمر در موردش کار کرده بودم و روشی که با اون شرکت های زیادی رو تاسیس کرده بودم با تمام وجود درک کردم. من خونه رویاهام ساخته بودم و خودم هم خبر هم نداشتم.»”

حتما بخوانید : قانون ارتعاش و بالابردن ارتعاش [چگونه ارتعاش بفرستیم؟]

 

 

آلبرت اینشتین (۱۹۵۵-۱۸۷۹):

قدرت تخیل و تجسم بسیار مهم ودر واقع پیش نمایش چیزهایی است که قرار است درآینده به زندگی ات جذب کنی.
” تصمیم بگیر که چه می خواهی. باور کن می توانی به خواسته ات برسی. باور کن که لیاقت و توانایی رسیدن به آرزویت را داری. سپس هر روز چند دقیقه چشم هایت را ببند و تجسم کن که به آرزویت رسیده ای و داشتن آن را با تمام وجودات احساس کن. سپس از این حالت خارج شو و همه حواست را متوجه تشکر و قدردانی کردن از رسیدن به خواسته ات کن و واقعاً از این وضعیت لذت ببر. سپس به انجام کارهای روزانه ات بپرداز و بقیه کارها را به دست دنیا بسپار و مطمئن باش که هستی راه محقق کردن خواسته ات را پیدا خواهد کرد.”

 

تجسم خلاق _ تمرین تجسم خلاق _ تجسم خلاق چیست _ آموزش تجسم خلاق _ تجسم خلاق شاکتی گواین


دابليو کلمنت استون :

هر چیزی که ذهن انسان بتواند آن را تصور کند، می تواند آن را به دست آورد.
برای جذب پول باید همه حواست متوجه پول و ثروت باشد. اگر به این فکر کنی که به اندازه کافی پول نداری، غیر ممکن است بتوانی پول بیشتری جداب زندگی ات بکنی زیرا در این صورت همه افکارت متوجه پول کافی نداشتن می شود. اگر همه حواست را روی پول کافی نداشتن متمرکز کنی، برای خودت شرایط بیشتری برای بی پولی یا کم پولی فراهم می کنی. باید حواست را متوجه فراوانی پول و ثروت کنی تا پول و ثروت وارد زندگی ات شود.

 

» روش های تجسم خلاق

راحت بنشینید یا دراز بکشید.از نوک انگشتان پا شروع کنید به شل کردن و رها کردن عضلات ،تا به فرق سر برسید و احساس کنید با هر نفسی که آهسته و عمیق از شکم می کشید ، همه ی فشار ها از اجزای بدنتون بیرون میره.از یک تا ده بشمرید و به خودتون بگید که با هر شماره آروم تر می شوید.وقی در همه ی اجزای بدنتون احساس راحتی کردین، خواسته ی خودتون رو به شکل دلخواهتون مجسم کنین.ببینید همه چیز دقیقا” مطابق میلتون پیش میره. اگه چیزی که می خواین یه شئ هستش خودتون رو در حال لذت بردن از اون مجسم کنید.اگه یک وضعیته، خودتون رو شاد در اون وضعیت ببینید.به خودتون بگید: اکنون این یا چیزی بهتر، به شیوه ی کاملا” رضایت بخش، و از راه هایی بسیار هماهنگ، به خیر و صلاح همه ی اشخاص ذینفع، برای من متجلی می شه. این تمرین رو فقط تا وقتی براتون شادی بخشه انجام بدید. پس طول مدتش مهم نیست.اما بهترین زمان انجام اون ، آلفای قبل از خواب و بعد از خوابه. یعنی بیست دقیقه قبل و بعد از خواب. این یک از ساده ترین روش های تجسم خلاق است که به صورت جامع به شما آموزش دهده شده است.

منبع : سایت نایاب نت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سریع تر از آنچه فکر می کنید به پول و ثروت برسید.
همین الان ایمیل خود را وارد کنید تا بلافاصله
لینک دانلود برایتان ایمیل شود!
همین الان برایم ایمیل شود!
close-link
مینی دوره جذب پول از بریان تریسی
شرکت رایگان در دوره
close-image